fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Spadek zakażeń we Włoszech. Rząd łagodzi obostrzenia

Turyn, stolica Piemontu
AFP
Włoskie Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w pięciu regionach rząd złagodzi ograniczenia narzucone z powodu epidemii koronawirusa. To skutek stopniowego spadku liczby hospotalizowanych pacjentów w ciągu ostatniego tygodnia.

Restrykcje zostaną złagodzone w Piemoncie, Kalabrii oraz w najbogatszej i najbardziej zaludnionej Lombardii - te regiony spadną ze strefy czerwonej do pomarańczowej.

Z pomarańczowej do żółtej spadają Sycylia i Liguria.

Trójkolorowy podział na strefy w zależności od liczby przypadków zakażeń i hospitalizacji wprowadzono we Włoszech trzy tygodnie temu.

Mieszkańcy strefy czerwonej mogli opuszczać domy tylko w celach zawodowych, z powodów zdrowotnych lub przypadków nagłych, a bary, restauracje i większość sklepów były zamknięte.

W pomarańczowej - mogli poruszać się po miejscowości, w której mieszkają, ale nie poza nią, zamknięte były lokale gastronomiczne, a otwarte sklepy.

Nadal w czerwonej strefie pozostaną Abruzja, Kampania, Toskania i Dolina Aosty. W pomarańczowej pozostaną Basilicata, Emilia-Romania, Friuli-Wenecja Julijska, Marchia, Apulia i Umbria.

Od początku pandemii we Włoszech potwierdzono 1 538 217 przypadków zakażeń, zmarło 53 677 osób.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA