fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Brazylia: Wznowiono testy szczepionki na COVID z Chin

Eksperymentalna szczepionka na COVID koncernu Sinovac
AFP
Trzecia faza testów klinicznych eksperymentalnej chińskiej szczepionki przeciwko COVID-19, opracowanej przez koncern Sinovac, została wznowiona po tym jak zawieszono ją na krótko w wyniku "poważnej negatywnej reakcji" u uczestnika testów.

Chińskie MSZ wyraziło zadowolenie z informacji, że testy zostały wznowione.

- Jesteśmy zadowoleni widząc wznowienie trzeciej fazy testów klinicznych szczepionki przeciwko COVID-19 w Brazylii. Jeśli chodzi o badania i rozwój szczepionek, Chiny przywiązują olbrzymią wagę do bezpieczeństwa i efektywności i ściśle trzyma się międzynarodowych norm i odpowiednich przepisów oraz regulacji - podkreślił Wang Wenbin, rzecznik MSZ Chin.

Wang Wbenin dodał, że Chiny i Brazylia "dobrze współpracują" w walce z pandemią.

Testy szczepionki Sinovac w Brazylii zostały zawieszone przez  Brazylijską Narodową Agencję ds. Kontroli Sanitarnej (Anvisa) w poniedziałek po incydencie z 29 października.

Według policyjnego raportu ochotnik biorący udział w badaniu szczepionki popełnił samobójstwo.

We wtorek, Dimas Covas, dyrektor Instytutu Biomedycyny Butantan, który prowadzi testy szczepionki Sinovac zapewnił, że śmierć uczestnika badań nie miała związku z testami szczepionki.

W wydanym w środę oświadczeniu Sinovac poinformował, że Anvisa nie otrzymała na czas danych na temat zgonu uczestnika badań z Instytutu Butantan i dlatego pilnie zawiesiła testy kliniczne. 10 listopada informacje na temat zgonu uczestnika testów dotarła do Agencji - i Anvisa podjęła decyzję, że testy można wznowić.

Sinovac prowadzi też trzecią fazę testów klinicznych swojej szczepionki w Indonezji i w Turcji.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA