fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

COVID-19 to nie jest zwykła grypa

Chora kobieta mierzy temperaturę
stock.adobe.com
W kolejnym odcinku Karolina Kowalska rozmawia z prof. Agnieszką Mastalerz-Migas, konsultant krajową w dziedzinie medycyny rodzinnej o tym, jak postępować w przypadku podejrzenia infekcji koronawirusem. Prof. Mastalerz-Migas podpowiada, jakie objawy warto skonsultować z lekarzem rodzinnym i objaśnia, co będzie się działo, jeśli podejrzewa on koronawirusa.

Usłyszymy, kiedy lekarz rodzinni zleca test w kierunku koronawirusa, gdzie się go przeprowadza i czy zawsze trzeba na niego dojechać własnym transportem.

Radzi, co zrobić, jeśli wiemy, że mieliśmy kontakt z osobą zakażoną, ale nie zadzwonił do nas nikt z Sanepidu i nie zarządził kwarantanny. – Musimy przyjąć wspólną odpowiedzialność za zdrowie nas wszystkich. Być może warto zgłosić się do Sanepidu samemu, a jeżeli ten kontakt się nie powiedzie, w miarę możliwości odizolować się od innych.

Rozprawia się też z groźnymi mitami na temat Covid-19: – To nie jest lżejsza grypa, a choroba, która daje o wiele poważniejsze powikłania i dużo częściej kończy się śmiercią. Jest na tyle podstępna, że u każdego może dojść do nagłego pogorszenia. Na pewno nie należy jej lekceważyć – mówi prof. Mastalerz-Migas.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA