fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

86821 zakażeń w ciągu doby. W Indiach otwierają szkoły i kina

AFP
W środę władze Indii pozwoliły władzom stanowym na otwieranie szkół i kin. W ciągu ostatniej doby w Indiach wykryto 86821 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.

Łącznie, od początku epidemii w Indiach wykryto ok. 6,31 mln zakażeń koronawirusem - ale liczba aktywnych przypadków jest niższa od miliona (chodzi o osoby, które wciąż są uważane za zakażone wirusem).

Liczba ofiar COVID-19 w Indiach wzrosła w ciągu doby o 1181 - do poziomu 98678.

Pod względem liczby wykrytych zakażeń zamieszkane przez ok. 1,4 mld osób Indie są drugim krajem świata (po USA). Pod względem liczby ofiar COVID-19 Indie są trzecim krajem świata (po USA i Brazylii).

Mimo iż od 6 sierpnia Indie są niezmiennie krajem z największą liczbą wykrywanych w ciągu doby zakażeń, władze w Delhi od środy pozwalają stanom na otwieranie szkół i kin.

Stan Maharasztra, który jest jednym z największych ognisk epidemii w Indiach poinformował, że pozwoli również na powrót do normalnej działalności restauracjom i barom.

Indie borykają się nie tylko z epidemią, ale również jej gospodarczymi skutkami - w II kwartale 2020 roku gospodarka Indii skurczyła się rok do roku o rekordowe 23,9 proc.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA