fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Wirusolog: Rośnie śmiertelność wśród młodszych ludzi

stock.adobe.com
Na Ukrainie liczba zgonów, spowodowanych przez Covid-19, rośnie wśród młodych ludzi, w przeciwieństwie do Włoch, gdzie koronawirus był groźny przede wszystkim dla emerytów - zauważyła Olga Gołubows´ka, specjalista ds. chorób zakaźnych.

Według czołowej specjalistki ds. chorób zakaźnych na Ukrainie obywatele różnych nacji mają różną odporność na Covid-19.

- Szacuje się, że najlepiej zakażenie przechodzą białe kobiety, najgorzej zaś mieszkańcy Azji Południowo-Wschodniej. Decydują o tym uwarunkowania genetycznie. Mam nadzieję, że nie będziemy mieć scenariusza włoskiego, ale sezon jesienny będzie trudny - mówiła Gołubows´ka na antenie kanału informacyjnego Ukraina 24.

Gołubows´ka alarmowała także w związku z danymi o ofiarach śmiertelnych koronawirusa na Ukrainie. - Mamy teraz to, przed czym ostrzegałam - zwiększającą się liczbę zgonów wśród młodszych ludzi. Młodszych, a nie 80-90-latków, jak we Włoszech. Wielu ma od 40 do 60 lat, a szczyt śmiertelności to 60-69 lat. To jest niebezpieczeństwo - podkreślała.

Prof. Olga Gołubows´ka jest głównym specjalistą ds. chorób zakaźnych ukraińskiego Ministerstwa Zdrowia.

Na Ukrainie zanotowano dotąd łącznie ponad 180 tys. przypadków zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. W ostatnich dniach dobowy przyrost liczby zakażeń wynosił 2,5-3,5 tys. przypadków dziennie. Od początku epidemii z powodu Covid-19 zmarło 3642 chorych.

Profesor Golubovska jest głównym specjalistą ds. Chorób zakaźnych Ministerstwa Zdrowia Publicznego Ukrainy,

Źródło: rp.pl/ Unian
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA