fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Chińska firma zaszczepiła pracowników i ich rodziny na COVID

AFP
Niemal wszyscy pracownicy chińskiego koncernu farmaceutycznego Sinovac Biotech i ich rodziny otrzymali szczepionkę na COVID-19, CoronaVac, nad którą pracuje koncern i która znajduje się obecnie w trzeciej fazie testów klinicznych na ludziach.

Rzecznik firmy Liu Peicheng potwierdził, że ok. 3 tysiącom pracowników i ich rodzinom zaoferowano szczepionkę w ramach przepisów pozwalających na awaryjne podawanie szczepionki nie zatwierdzonej jeszcze do powszechnego użycia.

Poddanie się szczepieniu było dobrowolne.

Sinovac ma być w stanie produkować rocznie ok. 300 mln dawek szczepionki. Dyrektor generalny koncernu,Yin Weidong poinformował, że spodziewa się, iż szczepionka zostanie zatwierdzona do powszechnego użycia do końca roku.

W lipcu władze Chin pozwoliły - w nadzwyczajnych sytuacjach - podawać niezatwierdzoną do powszechnego użycia szczepionkę określonym grupom osób należących do grup podwyższonego ryzyka w związku z wystawieniem ich na potencjalny kontakt z koronawirusem - m.in. pracowników ochrony zdrowia i straży granicznej.

Jak dotąd jedyną szczepionką na COVID-19 zatwierdzoną do użycia jest rosyjska szczepionka Sputnik V - jednak szczepionka ta nie przeszła trzeciej fazy testów klinicznych.

Źródło: South China Morning Post
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA