fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Covid-19

Niemcy chcą testować wszystkich wracających z urlopów

AFP
W Niemczech rozważane jest wprowadzenie obowiązkowego testu na obecność koronawirusa dla wszystkich osób, które wracają do kraju z urlopu w państwach wysokiego ryzyka.

Szef sztabu kanclerz Angeli Merkel powiedział, że jest zaniepokojony rosnącą liczbą przypadków. Poprosił o cierpliwość, ponieważ urzędnicy sprawdzają, czy zmuszanie kogoś do wykonania testu jest zgodne z przestrzeganiem podstawowych praw człowieka.

- Myślę, że stosunkowo szybko znajdziemy rozwiązanie - powiedział dziennikarzom Helge Braun, dodając, że trzeba działać teraz, aby pomóc Niemcom przetrwać kryzys jesienią i zimą.

W piątek w Niemczech wprowadzono możliwość przeprowadzenia darmowego testu na obecność koronawirusa dla osób, które wróciły z państw mocno dotkniętych przez epidemię, m.in. Stanów Zjednoczonych, Brazylii i Turcji.

Premier Bawarii Markus Soeder wezwał jednak rząd do wprowadzenia obowiązku przeprowadzania takich testów. - Przygotowujemy się, aby zareagować natychmiast, gdy rząd federalny zapewni nam podstawy prawne - powiedział.

W Niemczech odnotowano ponad 205 tys. zakażeń koronawirusem. Zmarło ponad 9 tys. osób. Liczba nowych przypadków wzrosła do poziomu sprzed dwóch miesięcy.

Zdaniem Soedera powinna zostać przeprowadzona ponowna ocena państw wysokiego ryzyka. 

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA