fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Budowa i remont

Zielone światło dla Kępy Park

materiały prasowe
Budowa mieszkań na Kępie Mieszczańskiej we Wrocławiu ma się zakończyć w trzecim kwartale 2021 roku. Architekci prezentują pierwsze wizualizacje.

Kępa Park to budynek mieszkalny w kształcie litery C z recepcją i dwupoziomowym garażem podziemnym na 204 miejsca parkingowe, komórki lokatorskie i rowerownie. Deweloper - spółka ATC Development - zaplanował w budynku 148 mieszkań: jedno -, dwu- i trzypokojowych. Powstanie też 47 mikroapartamentów z łazienkami i aneksami kuchennymi. Większość z nich to lokale dwuosobowe. Przewidziano do nich osobne wejście.

Budowa już się rozpoczęła. - Kępa Mieszczańska cieszy się renomą i jest jedną z najlepszych lokalizacji w mieście, a to było główne kryterium wyboru adresu - mówi Paweł Kleszcz, dyrektor ATC Development. - Kępa Park powstanie blisko miejskiego życia, a jednocześnie w otoczeniu zieleni, ciszy i spokoju.

Autorami projektu Kępy Park są architekci z wrocławskiego biura AP Szczepaniak. Pracownia zaprezentowała właśnie wizualizacje. - Płyty elewacyjne będące m.in. obudową balkonów zaprojektowaliśmy w układzie horyzontalnym jako nieregularną grę światłocieni i połączyliśmy je z przeszklonymi balustradami części frontowych tak, by optycznie obniżyć bryłę budynku - opowiada Artur Szczepaniak, projektant główny z pracowni AP Szczepaniak. - Taka kompozycja spaja balkony w jednolitą bryłę, tworząc jednocześnie jej zróżnicowany charakter. Duże powierzchnie przeszkleń otwierają widok na zieloną okolicę.

Elewacja z tynku dekoracyjnego w kształcie cegły klinkierowej nawiązuje do zabudowy historycznej Kępy Mieszczańskiej - do przedwojennych budynków wojskowych i koszar artyleryjskich oraz wcześniejszych, XVIII-wiecznych fortyfikacji. - Kolejnym ważnym elementem odniesienia jest sąsiedztwo rzeki i zieleni wzdłuż jej brzegów. Jasna kolorystyka płyt elewacyjnych ma podkreślać otaczającą nadrzeczną zieleń i kojarzyć się z czasami współczesnymi i z nowoczesną architekturą, która symbolicznie okala miejską strukturę historyczną - dodaje Artur Szczepaniak. - Tak więc elewacja projektowanego budynku będzie niejako świadkiem historii tej wyspy. Projekt wyróżniają też pionowe wykusze widoczne od drugiej do ostatniej kondygnacji budynku. .

Spółka ATC Development na wrocławskim rynku deweloperskim jest obecna od ponad dziesięciu lat. AP Szczepaniak to biuro architektoniczne założone w 1999 roku przez braci Artura i Pawła Szczepaniaków.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA