fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Budowa i remont

Horyzont Praga: mieszkania w wieży już do kupienia

materiały prasowe
Cordia Polska rozpoczyna przedsprzedaż mieszkań, które powstaną u zbiegu ul. Ostrobramskiej i ul. Rodziewiczówny w Warszawie.

Horyzont Praga to wysoki, kaskadowy apartamentowiec ze 164 mieszkaniami na 17 piętrach. Deweloper ma już prawomocne pozwolenie na budowę, która rozpoczęła się w sierpniu. Budynek będzie najwyższym obiektem firmy Cordia w Europie. W wyższej, dominującej części obiekt będzie miał 18 kondygnacji, w niższej - pięć. Spółka Cordia zaplanowała w nim mieszkania o powierzchni od 35 do 128 mkw. Lokale na parterze będą mieć ogródki o powierzchni do 50 mkw. Część parteru jest przeznaczona na lokale handlowo-usługowe.

- To nasz pierwszy tak wysoki budynek - mówi Michał Melaniuk, dyrektor zarządzający inwestycjami mieszkaniowymi w firmie Cordia Polska. - Do tej pory specjalizowaliśmy się w niskich, kameralnych zabudowach. Horyzont Praga to apartamentowiec w znakomitej lokalizacji i z wyjątkowym widokiem na panoramę Warszawy. Poza pięknym widokiem, wyższe piętra będą oferowały również podwyższony standard wykończenia korytarz. Będą tam m.in. tapety ścienne, wykładziny, kinkiety.

Dodaje, że projekt osiedla przewiduje liczne udogodnienia dla mieszkańców. W planach jest budowa zielonego patio, rowerowni i stojaków rowerowych, a wokół budynku powstanie zielony, zadrzewiony teren z ławkami i miejscami przeznaczonymi do wypoczynku. W dwukondygnacyjnym parkingu podziemnym znajdą się także boksy rowerowe i wyodrębnione miejsca dla aut elektrycznych.

- Osiedle zostało zaprojektowane głównie z myślą o rodzinach, którym zależy na połączeniu bogatej infrastruktury i dobrej komunikacji ze wszystkimi dzielnicami miasta. Oferuje szybki dojazd do centrum (13 minut samochodem), zagłębia biurowego na Służewcu (25 minut) i lotniska Chopina (20 minut). Bliskość Trasy Siekierkowskiej i krajowej „dwójki" zapewnią łatwy wyjazd z miasta - mówi deweloper. - W pobliżu budynku znajdują się liczne ścieżki rowerowe, kawiarnie, restauracje, kino, a także szkoły, przedszkola i przychodnie. Niedaleko są centra handlowe - m.in. Atrium Promenada, King Cross Praga, C.H. Gocław, a także liczne parki i miejsca rekreacji: parki: nad Balatonem, „Leśnika", Olszynka Grochowska. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji także pływalnie, klub tenisowy, kluby fitness i siłownie.

Za projekt odpowiada warszawska pracownia Latergrupa Architekci, a generalnym wykonawcą obiektu została firma Kalter. Zakończenie budowy przewidziano na III kwartał 2021 r.

Cordia Polska wchodzi w skład międzynarodowej grupy Futureal. W tym roku spółka ukończyła budowę dwóch osiedli - pierwszego etapu Zielonego Bemowoa w Warszawie i osiedla Supernova w Krakowie. Realizuje kolejne dwie inwestycje II etap warszawskiego osiedla Zielone Bemowo i osiedla Lotniczówka w Krakowie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA