fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Budowa i remont

Ścieżka rowerowa od dewelopera

materiały prasowe
Grupa Murapol wesprze rozbudowę górskich ścieżek rowerowych w Bielsku-Białej i w Szczyrku.

Grupa Murapol została partnerem strategicznym projektu rozbudowy kompleksu ścieżek rowerowych Enduro Trails. Trzyletnia umowa zakłada wsparcie rozbudowy i późniejszej promocji tras rowerowych, rozciągających się pomiędzy Kozią Górą i Szyndzielnią, aż po Małe Skrzyczne, a także organizacji corocznych zawodów Murapol Enduro Trails.

Poza Grupą Murapol partnerem projektu Enduro Trails jest firma Tatry Mountain Resort oraz gminy Szczyrk i Bystra, na terenach których powstaną trasy rowerowe. Enduro Trails to kolejne przedsięwzięcie z obszaru kolarstwa górskiego, w które zaangażował się Murapol.

We wcześniejszych latach firma wspierała poszczególne etapy tworzenia sieci 12 ścieżek Enduro Trails – Bielsko-Biała, a także sponsorowała zawody enduro rozgrywane na trasach bielskiego kompleksu. - Od wielu lat wspieramy zarówno sport profesjonalny, jak i inne inicjatywy propagujące aktywność fizyczną wśród dzieci, młodzieży, dorosłych i całych rodzin. Jednym z takich projektów są ścieżki rowerowe Enduro Trails. Od samego początku mocno kibicowaliśmy bielskim pasjonatom z Eco Riders i inicjatywie utworzenia singletracków, najpierw na Koziej Górze, potem Szyndzielni. Z dużą satysfakcją obserwowaliśmy, jak powstają kolejne trasy, a z bielskich ścieżek korzysta coraz więcej kolarzy górskich z całej Polski, a także Czech czy Słowacji. Dziś ścieżki Enduro Trails są jedną z największych sportowych atrakcji Bielska-Białej i bez wątpienia przyczyniły się do wzrostu atrakcyjności turystycznej naszego miasta oraz całego regionu – mówi Nikodem Iskra, prezes zarządu spółki Murapol.

- Pięć lat temu, gdy w zgłoszeniu projektu górskich ścieżek rowerowych do Budżetu Obywatelskiego Bielska-Białej uzasadniałem, że nowoczesne trasy enduro mogą stać się podstawowym produktem turystycznym naszego regionu, wielu się uśmiechało. Dziś chyba nikogo nie trzeba już przekonywać, wystarczy zobaczyć, co dzieje się w okolicy bielskich Błoni w dowolny słoneczny weekend. Położenie naszego regionu, klimat, charakter gór i istniejąca już infrastruktura turystyczna faktycznie dają ogromne możliwości, jeśli chodzi o dalszy rozwój projektu Enduro Trails. Znów wyprzedzając nieco rzeczywistość, można powiedzieć, że w ciągu najbliższych lat mamy szansę być ośrodkiem znanym nie tylko w Polsce czy w tej części Europy, ale i na świecie. Prosta analiza danych dotyczących rozwoju najbardziej znanych ośrodków kolarstwa górskiego na świecie -jak np. kanadyjskiego Whistler- tylko to potwierdza: mamy więcej ludzi w regionie, krótsze zimy, porównywalną infrastrukturę wyciągową i szybko się rozwijamy. Nawiązana obecnie współpraca z Tatra Mountain Resort i Szczyrkiem oraz firmą Murapol, to bardzo zdecydowany krok w tym właśnie kierunku – mówi Jakub Jonkisz, autor projektu Enduro Trails.

Od momentu powstania pierwszych czterech tras w 2015 roku, ścieżki na Koziej Górze i Szyndzielni cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno rowerzystów górskich z najbliższych okolic, jak i miłośników sportów rowerowych z całej Polski i nie tylko. W 2018 r. zostały nagrodzone przez Regionalną Izbę Przemysłowo-Handlową w 9. edycji konkursu „Marka-Śląskie" w kategorii „Turystyka i rekreacja".

- Sport i aktywność fizyczna wpisane są w DNA naszej firmy. Nie tylko wspieramy zewnętrzne projekty, ale sami również aktywnie spędzamy czas. Mamy w swoich szeregach drużynę Murapol Football Team, która regularnie trenuje i chętnie startuje w biznesowych turniejach piłki nożnej. Co roku w wakacje zwiedzamy na rowerach najpiękniejsze górskie zakątki Europy w ramach integracyjnych wycieczek dla pracowników Transalp. Jest u nas także drużyna miłośników biegów z przeszkodami - Murapol Warriors – mówi Nikodem Iskra.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA