fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Budowa i remont

Mieszkanie + bierze Nakło nad Notecią

Fotorzepa/ Adam Burakowski
Budowa 190 mieszkań w Nakle ma się rozpocząć w drugim kwartale 2020 roku.

To kolejna po Toruniu inwestycja spółki PFR Nieruchomości w województwie kujawsko-pomorskim. Osiedle powstanie w rejonie ul. Mroteckiej. Plany zakładają budowę czterech pięciokondygnacyjnycyh bloków ze 190 mieszkaniami o średniej powierzchni 51 mkw.

- Decyzję o przystąpieniu do programu Mieszkanie+ w Nakle nad Notecią podjąłem z kilku powodów. Od lat nie buduje się tu mieszkań czynszowych, a wiele rodzin mieszka w starych budynkach niespełniających obecnych standardów - mówi cytowany w komunikacie Sławomir Napierała, burmistrz Nakła nad Notecią. - Mam na względzie zwłaszcza młode rodziny, które na starcie nie mają zdolności kredytowej, aby pozyskać własne lokum. Dostępne cenowo mieszkania pomogą zatrzymać młodych ludzi na miejscu i zapewnią kadrę pracowniczą dla firm i zakładów, między innymi tych, które powstają na terenie Nadnoteckiego Parku Przemysłowego w Paterku. Wdrożenie programu umożliwi młodym ludziom dochodzenie do własności mieszkania z pomoca gminy - podkreśla.

Filar komercyjny programu Mieszkanie+, za który odpowiada spółka PFR Nieruchomości, realizuje inwestycje na zasadach rynkowych. Powstają one we współpracy ze spółkami Skarbu Państwa, inwestorami prywatnymi. Osiedla są budowane na gruntach należących do samorządów.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA