fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Brexit

Brytyjczycy: Brexit zaszkodzi gospodarce w perspektywie 10 lat

Flickr
Tylko 29 proc. Brytyjczyków uważa, że Brexit będzie korzystny dla brytyjskiej gospodarki w ciągu najbliższej dekady - wynika z sondażu przeprowadzonego przez IHS Markit.

W analogicznym sondażu przeprowadzonym w lipcu przekonanie o tym, że Brexit wzmocni gospodarkę Wielkiej Brytanii w ciągu najbliższej dekady, wyrażało 39 proc. ankietowanych.

Pogorszenia sytuacji gospodarczej Wielkiej Brytanii po opuszczeniu UE spodziewa się 53 proc. uczestników sondażu (w lipcu 2016 roku - 42 proc.).

- Pesymizm ogarnął wszystkie grupy wiekowe - przyznaje Chris Williamson, przedstawiciel IHS Markit. - Największą zmianę opinii na temat skutków Brexitu widać pomiędzy najgorzej opłacanymi pracownikami, którzy wcześniej byli najbardziej optymistyczną grupą, a dziś oceniają sytuację najgorzej - tłumaczy.

Z sondażu wynika też, że spośród mieszkańców Wielkiej Brytanii najbardziej gospodarczych skutków Brexitu obawiają się Szkoci.

CNN odnotowuje, że w lutym inflacja w Wielkiej Brytanii wzrosła o 2,3 proc. co sprawia, że mieszkańcy Wysp zaczynają odczuwać wzrost cen.

Sondaż przeprowadzono na grupie 1500 osób.

Wielka Brytania ma formalnie zainicjować procedurę Brexitu 29 marca.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA