fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Brexit

Brexit: Rząd Theresy May pokonany. Parlament zagłosuje nad alternatywami

AFP
Członkowie Izby gmin zagłosowali za przeprowadzeniem głosowań w sprawie alternatywnych rozwiązań brexitu. W środę parlamentarzyści przedstawią możliwości wyjścia z trwającego impasu.

Rząd został pokonany stosunkiem głosów 329 do 302. Za było 30 członków Partii Konserwatywnej, w tym trzech członków rządu premier May: Richard Harrington, Alistair Burt i Steve Brine. Jednocześnie trzej wiceministrowie zrezygnowali z zajmowanych stanowisk.

Theresa May próbowała odeprzeć porażkę, proponując parlamentarzystom zorganizowanie przez rząd serii głosowań w sprawie alternatyw dla brexitu. Jej zdaniem inne rozwiązanie byłoby "niepożądanym precedensem".

Czytaj także:

Brexit może być wart głowy May

May: Za małe poparcie, by zorganizować trzecie głosowanie

Brexit kosztuje gospodarkę miliard dolarów tygodniowo

Zwolennicy poprawki złożonej przez konserwatywnego posła Olivera Letwina powiedzieli, że nie ufają w tej kwestii rządowi i chcą dać posłom głos w tej sprawie.

Głosowania orientacyjne zaplanowano na środę. 

Szefowa rządu powiedziała, że sceptycznie podchodzi do tego rozwiązania, ponieważ nie ma gwarancji, że którakolwiek propozycja uzyska większość. Podkreśliła, że decyzja nie będzie wiążąca dla jej rządu - Żaden rząd nie zaakceptuje w ciemno takiego wyniku - powiedziała May.

Premier May zapewniła, że konstruktywnie zaangażuje się w prace parlamentu, ale nie zobowiązuje się do wprowadzenia w życie rozwiązań, które mogą zostać przegłosowane przez parlament.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA