fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Brexit

Marcinkiewicz: PiS dąży do odłączenia od UE, choć się nie przyzna

Kazimierz Marcinkiewicz
Fotorzepa, Radek Pasterski
Były premier Kazimierz Marcinkiewicz ocenił w TVN24, że Polacy wybrali rząd, który dąży do odłączenia Polski od Unii Europejskiej, choć się do tego nie przyzna.

Tydzień temu Wielka Brytania opowiedziała się w referendum za wyjściem z Unii Europejskiej.

Kazimierz Marcinkiewicz, były premier mówił w TVN24 o skutkach Brexitu dla Polaków mieszkających na Wyspach. – Wszyscy Polacy, którzy chcą zostać w Wielkiej Brytanii, będą mogli zostać – powiedział. Pytany o szerzącą się niechęć i przejawy ksenofobii odpowiedział, że „nie jest to sytuacja tylko w Wielkiej Brytanii”. W ocenie Marcinkiewicza, winą za to należy obarczać skrajny nacjonalizm i „narodowy populizm” i jest to efekt „wiejącego wiatru przez cywilizację zachodnią”.

Kazimierz Marcinkiewicz przyznał, że Polacy wybrali rząd, który również dąży do odłączenia od Unii Europejskiej, choć się do tego nie przyzna. – To jest celowa gra PiS. Oni wiedzą, że nie mogą mówić o wyprowadzeniu Polski z UE - powiedział były premier. Dodał, że rządzący nie mówią o wyjściu Polski z Unii ze względu na pieniądze oraz na to, że 81 proc. Polaków takiego działania nie popiera.

Źródło: TVN24 Biznes i Świat
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA