Reklama

Holding Lufthansy dostępny dla wszystkich

Zagraniczni inwestorzy będą mogli kupować nieograniczone udziały w spółce holdingowej przewidywanej przez Lufthansę — twierdzi „De Spiegel”

Publikacja: 15.12.2019 14:47

Holding Lufthansy dostępny dla wszystkich

Foto: Bloomberg

Według tygodnika, nowa struktura organizacyjna proponowana przez niemieckiego przewoźnika ma przyciągnąć więcej kapitału zagranicznego, bo obecnie większość linii musi należeć do Niemców, aby nie straciła prawa do latania w wielu krajach.

Rzecznik Lufthansy potwierdził plan grupy przejścia na strukturę holdingu, wyodrębnienia działalności w fundację, która będzie kontrolowana przez spółkę holdingową, podobnie jak to zrobiła brytyjska IAG.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Biznes
Indie oczyszczają Adaniego z zarzutów Hindenburga: nie było manipulacji
Biznes
Polski rynek start-upów ożyje? Potężny zastrzyk pieniędzy od PFR
Biznes
Ministerstwo Cyfryzacji o UKE: prezesa nie ma, upoważnienia zostały
Biznes
Banki a klimat, TikTok i polsko-ukraińska umowa dronowa
Biznes
Biotechnologiczne spółki z szansą na wzrosty
Reklama
Reklama