fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

InPost: Poczta będzie wymagała dofinansowania

Flickr
Prywatny operator pocztowy, po przegranym przetargu na obsługę sądów, oznajmił, że zwycięska oferta Poczty Polskiej (PP) może być dla rynku kosztowna

PP za kontrakt na lata 2016-2018 dostanie 293,1 mln zł. Konkurencyjna oferta – złożona przez należącą do InPostu spółkę PGP – opiewała na 475,6 mln zł.

– Jesteśmy przekonani, że realizacja kontraktu sądowego, którego wymagania jakościowe są niespotykane w żadnym innym zamówieniu, będzie wymagała dofinansowania PP z innych źródeł. Żadna integracja informatyczna z nadawcą, jak również skala wolumenu, nie pozwala na taką redukcję cen, to wynika z zatwierdzonej przez prezesa UKE polityki rabatowej PP. Przypomnijmy, że już dwa dni po złożeniu oferty dla sądów zarząd PP poprosił UKE o podwyżkę cen usług dla obywateli, które ważone siłą nabywczą pieniądza są najwyższe w Europie – komentuje Wojciech Kądziołka, Rzecznik InPostu.

Jego zdaniem nierentowne kontrakty zawierane przez obecny zarząd PP ktoś będzie musiał sfinansować. – Obawiamy się, że będą to w pierwszej kolejności ciężko pracujący listonosze i pracownicy placówek PP, a w drugiej obywatele, np. poprzez płacenie przez instytucje publiczne wielokrotnie wyższych cen w tych przetargach, w których nie zachowuje się konkurencyjności postępowań. Jednocześnie zdajemy sobie sprawę, że Poczta Polska nadal nie ma odpowiedniej infrastruktury EPO (system elektronicznego potwierdzenia odbioru – red.), która znakomicie usprawnia pracę sądów. Dlatego w przeciwieństwie do naszego konkurenta, oferujemy Poczcie wsparcie celem uniknięcie dezorganizacji pracy wymiaru sprawiedliwości w Polsce – zaznacza Kądziołka.

Jego zdaniem współpraca pomiędzy operatorami pocztowymi mogłaby zapewnić Poczcie Polskiej dodatkowy strumień przychodów i zysków – co oznacza, że bez ponoszenia żadnych znaczących kosztów Poczta Polska mogłaby ochronić pracowników przed redukcją premii lub zatrudnienia.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA