fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

All inclusive w Rosji

123rf.com
Ratunkiem dla rosyjskiej branży turystycznej ma być rodzima oferta all inclusive. Turyści mają ją znaleźć w Soczi i na Krymie.

Szef Rosturizma (państwowa instytucja regulująca branżę turystyczną w Rosji) chce by pieniądze rosyjskich turystów pozostawały w Rosji. Co trzeba zrobić?

- Powiem prostą rzecz: system „wszystko włączone" (all inclusive) trzeba rozwijać nie w Turcji, ale w naszym kraju. Będzie słusznie, jeżeli znaczna część pieniędzy, które rosyjscy turyści wydają podczas wakacji, pozostanie w Rosji i będzie pracowała na naszą, a nie obcą gospodarkę - mówił Oleg Safonow w wywiadzie dla Rosyjskiej gazety.

Dodał, że Turcja w ciągu konsekwentnej długoletniej pracy władz i biznesu stworzyła atrakcyjną dla rodzinnego wypoczynku infrastrukturę. I to w nią lokowane były pieniądze Rosjan, którzy okazywali się aktywnymi i hojnymi turystami. W 2014 r odwiedziło Turcję 3,5 mln Rosjan. Był to ich wyjazdowy kierunek nr 1.

- Rosja to nie tylko kraina północy, ale i cieple kurorty. Klimatycznie bliski Turcji jest Krym. Półwysep może przyjmować dwa razy więcej turystów niż obecnie - do 10 mln rocznie, w tym dzięki ofertom all inclusive - mówi Safonow.

Nie dodał, że Krym jest na razie pozbawiony nie tylko nowoczesnej infrastruktury turystycznej, ale podstawowej jak linie energetyczne dostarczające prąd bez zakłóceń. Na to potrzeba co najmniej trzech lat i wydania przez anektującą ukraiński półwysep Rosję co najmniej 2 mld dol..

Drugim kierunkiem jest Soczi, gdzie na pobyty noworoczne już zostało prawie wszystko wyprzedane, zapewnił szef Rosturyzmu.

Według szefów biur turystycznych Rosjanie mało interesują się wypoczynkiem w kraju. Nie podobają im się ceny - zbyt wysokie jak na niższy w stosunku do oferty zagranicznej poziom usług. Władze lotniska Domodiedowo (największe w Moskwie, prywatne lotnisko) podliczyły, że na odwołaniu lotów do Egiptu i zakazie czarterów do Turcji lotniska rosyjskie stracą w tym roku ok. 70 mln dol. wpływów.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA