fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Tego jeszcze nie było. Pięć rekinów wartych po minimum 100 mld dolarów każdy

Bernard Arnault
Bloomberg
Francuz Bernard Arnault, król luksusowego imperium LVMH, został piątym bogaczem, którego fortuna przekracza 100 miliardów dolarów. W tym ekskluzywnym klubie są też Jeff Bezos (Amazon), Bill Gates (Microsoft), Mark Zuckerberg (Facebook) oraz Elon |Musk (Tesla).

Majątek Arnault powiększył się w poniedziałek na fali optymizmu na rynkach wywołanej przez doniesienia o obiecującym leku Pfizera na Covid-19.

Po raz pierwszy w historii w aktualizowanym codziennie rankingu Bloomberg Billionaires Index jest aż pięciu miliarderów, których majątek przekroczył magiczny próg 100 mld dolarów. Dwa lata temu był tylko jeden.

Mimo pandemii i bardzo trudnej sytuacji gospodarczej obecny rok jest wyjątkowo pomyślny dla najbogatszych ludzi świata.

500 bogaczy, których fortuny monitoruje Bloomberg, od początku stycznia, m. in. dzięki drożejącym akcjom, zwiększyło swój majątek o 1,2 biliona dolarów.

- To nie jest przełomowe wydarzenie godne uczczenia, lecz raczej kłopotliwe odzwierciedlenie zrujnowanego globalnego systemu ekonomicznego – twierdzi Chuck Collins, dyrektor w Institute for Policy Studies ( Instytut Studiów Politycznych).

W poniedziałek największym wygranym w rankingu Bloomberga okazał się Hiszpan Amancio Ortega, założyciel spółki Inditex, właściciela marki Zara. Jego fortuna powiększyła się o 7,6 mld dolarów.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA