fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Amazon Robotics w polskim centrum logistycznym

materiały prasowe
Amerykański gigant e-handlu wprowadza do wrocławskiego centrum logistycznego nowoczesną technologię, która wykona za człowieka najcięższe prace w magazynie.

W październiku 2014 r. firma Amazon otworzyła w Polsce trzy zaawansowane technologicznie centra logistyczne - dwa w Bielanach Wrocławskich i trzecie w Sadach Poznańskich. Jest to największe wejście amerykańskiego koncernu na nowy rynek w całej jego historii. W niespełna rok wartość inwestycji Amazon w polskie obiekty, ich wyposażenie oraz płace pracownicze sięgnęła ponad 1,5 mld zł.

Dziś staliśmy się pierwszym krajem w Europie, w którym firma wdrożyła innowacyjny system Amazon Robotics. 250 robotów będzie podnosić i przewozić regały z produktami w specjalnie wydzielonej części magazynu, do której ze względów bezpieczeństwa pracownicy nie mają dostępu. Firma zapewnia jednak, że zatrudnienie nie spadnie. W związku z inwestycją, wrocławski oddział zatrudni ponad 170 nowych wysoce wykwalifikowanych pracowników. Jak dotąd koncern stworzył w Polsce już 3,8 tys. stałych miejsc pracy.

- Tak wyraźny wzrost zatrudnienia i inwestycji nie udałby się bez dużej liczny zmotywowanych i utalentowanych pracowników z Polski – mówi Kerry Person, dyrektor operacyjny Amazon w Polsce.

Firma przewiduje dalszy szereg wydatków, skupionych przede wszystkim na rozbudowie polskich obiektów oraz rozwoju zawodowym pracowników. W ciągu najbliższych sześciu miesięcy Amazon stworzy pół tysiąca dodatkowych miejsc pracy w polskich centrach logistycznych w takich obszarach jak działalność operacyjna, finanse, inżynieria, informatyka i HR.

Amazon inwestuje również w edukację pracowników, niekoniecznie związaną z wykonywaną przez nich pracą. Zdarza się nawet, że podczas opłacanych przez firmę kursów lub szkoleń, pracownicy opuszczają Amazon i zmieniają ścieżkę swojej dalszej kariery. Wszystko po to, by amerykański koncern był świadomym wyborem utalentowanych osób, które chcą się w nim rozwijać.

- To dzięki talentom, które zrekrutowaliśmy i ich gotowości do korzystania z innowacyjnych rozwiązań, Polska jest idealnym miejscem na wdrażanie najnowszych technologii – dodaje Person.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA