fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Program Rodzina 500 plus: Małe firmy chcą zarobić na 500+

123RF
Po pesymistycznych nastrojach w pierwszym kwartale nie ma już śladu. Drobni przedsiębiorcy liczą, że program 500 zł na dziecko zwiększy obroty ich firm.

Mocno poprawiają się nastroje w małych i średnich firmach. W drugim kwartale ich właściciele lepiej oceniają sytuację gospodarczą w kraju, nabierają także ochoty do inwestowania. Wpływają na to korzystne prognozy dotyczące sytuacji ekonomicznej własnych firm.

Według Instytutu Keralla Research badającego co kwartał poziom optymizmu przedsiębiorców z małych i średnich firm pozytywny scenariusz rozwoju sytuacji zakłada o 20 pkt. proc. więcej respondentów niż podczas badania przeprowadzonego w styczniu.

– Nowością jest bardzo wyraźna zmiana w nastrojach mikroprzedsiębiorców, którzy przeważnie obniżają swoimi opiniami wyniki, a przeszłą lub prognozowaną ocenę koniunktury postrzegają słabiej niż szefowie firm małych i średnich – mówi Izabella Młynarczyk, analityk rynku w Keralla Research. Teraz jednak okazuje się, że najmniejsi przedsiębiorcy także stali się optymistami.

Zasadniczym powodem poprawy nastrojów jest dopływ pieniądza na ryne...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA