fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Aby odnieść sukces w interesach bądź śmiały, bądź pierwszy, bądź odmienny

Wobec tego uczestnictwo w unikatowym wydarzeniu online „Konferencja Biznesu UW. Ekonomia, Prawo, Zarządzanie" w dniu 18 maja 2021 r. (w godz. 10.00 – 16.00) jest propozycją niezwykle interesującą.

„Rzeczpospolita" jest patronem medialnym Konferencji Biznesu UW. Ekonomia, Prawo, Zarządzanie

To pierwsza taka w Polsce inicjatywa trzech kół naukowych z trzech wydziałów Uniwersytetu Warszawskiego: Koła Naukowego Strategii Gospodarczej (Wydział Nauk Ekonomicznych), Studenckiego Koła Naukowego Finansów (Wydział Zarządzania) i Koła Naukowego Prawa Nieruchomości (Wydział Prawa i Administracji).

Studenci, członkowie tak zróżnicowanych tematycznie kół, postanowili wykorzystać tę odmienność i zaproponować odważną próbę odpowiedzi na pytanie: „Czy ekonomia, prawo oraz zarządzanie w biznesie są ze sobą nierozerwalnie związane?". Konferencja objęta patronatem i wsparciem jednostek Uniwersytetu Warszawskiego oraz Przewodniczącego Samorządu Studentów UW niewątpliwie da możliwość spojrzenia na trudne zagadnienia biznesowe z perspektywy trzech różnych dziedzin naukowych.

„Chciałem stworzyć unikalną inicjatywę, która wyróżni się na tle innych wydarzeń na Uniwersytecie Warszawskim oraz nie będzie kolejnym sztampowym webinarem. Przyświecała mi idea utworzenia studenckiej konferencji, która będzie symbolem proaktywności społeczności akademickiej Uniwersytetu Warszawskiego. Uważam, że nasza uczelnia może być miejscem pozwalającym na realizację pełni swojego potencjału oraz przestrzenią odpowiednią do tworzenia wyjątkowych inicjatyw na skalę całego kraju. Właśnie powyższa filozofia przyświeca nam od samego początku pracy nad konferencją, a już 18 maja będziecie mieli okazję zobaczyć efekty naszych działań! Mamy nadzieję, że profesjonalna transmisja z wybitnymi prelegentami, przygotowana również dzięki wspaniałym partnerom konferencji, trafi w Wasze gusta i wyciągniecie z niej maksimum wiedzy i inspiracji." - mówi Krzysztof Ołdak (Koło Naukowe Strategii Gospodarczej UW), jeden z pomysłodawców Konferencji.

Patryk Hilla, Prezes KN Prawa Nieruchomości, współorganizator, dodaje: „Wydarzenie to jest unikatowe na skalę warszawską, a także, w mojej ocenie, na skalę ogólnopolską. Mało jest konferencji studenckich podczas których współpracują ze sobą największe wydziały Uniwersytetu - w celu? No właśnie - w celu pokazania zagadnienia od zupełnie innej strony – gdzie każdy wydział i koło dają od siebie wiedzę z obszaru, w którym są najlepsze. Nie wierzycie? Dołączcie i śledźcie nasze wydarzenie, zapewniam, że warto!"

„Jako że Konferencja tworzona jest przez trzy koła studenckie zainteresowane różnymi dziedzinami naukowymi, jest to wspaniała okazja do szerzenia oraz dzielenia się wiedzą już przy samej organizacji wydarzenia. Członkowie kół dają z siebie wszystko i ciężko pracują nad tym, aby studenci z całej Polski zyskali możliwość usłyszenia opinii wybitnych ludzi biznesu, właśnie na temat tego, czy ekonomia, prawo oraz zarządzanie w biznesie są ze sobą nierozerwalnie związane." - mówi Natalia Habrat ze Studenckiego Koła Naukowego Finansów UW.

Uczestnictwo wybitnych prelegentów – wykładowców akademickich, specjalistów i ekspertów z różnych dziedzin, a także praktyków, umożliwi wymianę doświadczeń naukowych, ale też i zawodowych, co jest niezwykle cenne w biznesie, zwłaszcza w dobie tworzenia się nowych, postpandemicznych systemów gospodarczych.

Konferencja została podzielona na trzy odrębne panele tematyczne poświęcone prawu, ekonomii i zarządzaniu oraz czwarty, podsumowujący całe wydarzenie.

Panel I – ekonomia – „Biznesy przyszłości. Jak kryzysy kształtują strukturę gospodarczą?"

Współczesne rozwinięte systemy gospodarcze ulegają nieustannym przekształceniom - część z nich to naturalne procesy ekonomiczne, inne to zmiany wymuszone przez nieoczekiwane kryzysy. Pomimo ciężkiej sytuacji, związanej z wybuchem pandemii COVID-19, niektóre firmy bardzo dobrze poradziły sobie, a nawet zyskały dzięki epidemii koronawirusa. W przypadku branż e-commerce, spożywczej, czy sieci kurierskich pandemia przyspieszyła wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań. Część z tych zmian na stałe wpisze się w systemy funkcjonowania poszczególnych firm. Podczas panelu przedstawiciele branży odpowiedzą na pytanie: „Jak wyglądać będą nowe, postpandemiczne systemy gospodarcze?".

Panel II – prawo - "Na styku prawa i biznesu"

Panel ma docelowo stać się przestrzenią do wymiany doświadczeń związanych ze świadczeniem usług doradztwa prawnego dla największych podmiotów działających na rynku. Nasi prelegenci, bazując na swojej wieloletniej praktyce, wskażą czynniki decydujące o przyszłym sukcesie młodych prawników na rynku pracy oraz podzielą się swoim doświadczeniem, pokazując jak wykorzystać zdobyte na studiach umiejętności w życiu zawodowym.

Panel III – zarządzanie - "Efektywne zarządzanie w czasach niepewnej sytuacji gospodarczej"

Celem panelu jest poruszenie tematyki skutecznego prowadzenia biznesu w zupełnie nieprzewidywalnych sytuacjach. Chcemy podkreślić jak ważne jest rozeznanie i szybka adaptacja do nowych warunków, a także umiejętność szybkiego reagowania z uwagi na błyskawicznie zmieniającą się rzeczywistość.

Panel IV - "Czy ekonomia, prawo oraz zarządzanie w biznesie są ze sobą nierozerwalnie związane?"

Biznes - czyli co? Czy rzeczywiście trzy na pozór różne dziedziny nauki stanowią nierozerwalne filary rozwoju biznesu? Na to pytanie na pewno znajdziecie odpowiedź podczas debaty, na której pojawią się eksperci z zakresu wszystkich trzech dyscyplin. Myślicie, że już znacie na nie odpowiedź? Być może zaskoczymy Was i dzięki naszemu wydarzeniu odkryjecie zupełnie nowy punkt widzenia.

Zapraszamy już 18 maja 2021. Nie może Was zabraknąć!

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/211854147022714/  

Link do zapisów: https://forms.gle/aLErLd5xPYonFku68

„Rzeczpospolita" jest patronem medialnym Konferencji Biznesu UW. Ekonomia, Prawo, Zarządzanie

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA