fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Kartoteka Monsanto: ostra reakcja Bayera

Prezes Bayera Werner Baumann
AFP
Właściciel Monsanto, Bayer oświadczył 11 maja, że nie akceptuje „nieetycznego zachowania” po informacji o śledztwie we Francji ws. prób wpływania na osobistości tego kraju.

„Jesteśmy za otwartością i uczciwym traktowaniem wszystkich grup interesów. Nie akceptujemy w naszej firmie nieetycznego zachowania. To dotyczy oczywiście również przepisów o poufności danych w poszczególnych krajach" — oświadczył niemiecki gigant chemiczny w emailu przesłanym Reuterowi.

Wcześniej dziennik „Le Monde" ujawnił, że Monsanto sporządziła kartotekę ponad 200 nazwisk polityków, dziennikarzy, szefów organizacji zawodowych i naukowców mając nadzieję wpływania na ich stanowiska o pestycydach. Kartoteka z 2016 r. trafiła do mediów na skutek przecieku z amerykańskiej agencji PR Fleishmann-Hillard.

We Francji wszczęto wstępne śledztwo, Amerykanie zapowiedzieli zbadanie zarzutów „Le Monde".

Bayer kupił Monsanto w 2018 r. za 63 mld dolarów i ma duże kłopoty z producentem środka chwastobójczego Roundup. Dotychczas przegrał w Stanach dwa procesy i jeden we Francji o odszkodowania za wywołanie raka u użytkowników Roundupu, w USA złożono 13 400 pozwów o to samo.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA