fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Francja czeka na chętnych na zakład Whirlpoola

Kandydaci do przejęcia zakładu Whirlpoola w Amiens (Francja) mają zgłosić się do 26 maja i złożyć wiążące oferty do 2 czerwca - ogłoszono po spotkaniu przedstawicieli rządu z pracownikami.
Największy na świecie amerykański producent dużego agd ogłosił w styczniu reorganizację swej produkcji suszarek bielizny w Europie, m.in zakończenie produkcji w Amiens do 1 czerwca 2018 i przeniesienie jej do Łodzi.
Według rządu i przedstawicieli pracowników, dotąd pojawiło się 15 potencjalnych kandydatów do przejęcia tego zakładu, w tym dwóch uznanych za szczególnie poważnych. - Gdy na posiedzeniu rady zakładowej przedstawiono nam dwóch poważnych kandydatów, powiedziano nam, ze szanse jednego wynoszą 30 proc., a drugiego 40, więc na razie nie jest nic przesądzone - powiedziała dziennikarzom Cecile Delpiroux ze związku CFE-CGC po posiedzeniu z udziałem także miejscowych radnych i przedstawicieli podwykonawcy Prima. Służba prasowa urzędu premiera oświadczyła w komunikacie, że "teraz chodzi o ustalenie konkretnych i trwałych rozwiązań, które najlepiej zagwarantują opiekę nad 295 pracownikami tego zakładu, 60 u podwykonawcy i utrzymanie zatrudnienia".
- Rząd oczekuje również od dyrekcji Whirlpoola wzorowych działań towarzyszących planowi zachowania zatrudnienia i wykaże skrajną czujność wobec przebiegu dialogu społecznego - stwierdza także komunikat.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA