fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Komornik wchodzi do Ursusa

Fotorzepa, Radek Pastersk
Działający na wniosek PKO BP komornik sądowy przy Sądzie Rejonowym w Lublinie dokonał zajęcia ruchomości Ursusa obciążonych zastawami rejestrowymi.

Przedmiotem zajęcia są zbiór rzeczy ruchomych przeznaczonych do przetworzenia, a także zapasy magazynowe znajdujące się w Lublinie.

- PKO BP rozpoczął egzekucję z zabezpieczeń rzeczowych, pomimo otwarcia w dniu 7 listopada 2018 r. przyspieszonego postępowania układowego wobec Ursus oraz pomimo prowadzonych przez emitenta z bankiem rozmów i negocjacji odnośnie spłaty zobowiązań – poinformowała spółka w komunikacie.

"Czynności komornika wykonywane na wniosek Powszechnej Kasy Oszczędności Bank Polski utrudniają działalność Ursus w restrukturyzacji, m.in. dlatego, iż zostały skierowane do przedmiotu zabezpieczenia niezbędnego do prowadzenia przedsiębiorstwa - tj. surowców, materiałów i półproduktów, z których spółka na bieżąco korzysta na potrzeby prowadzonej produkcji" - wskazano w informacji.

Ursus podjął stosowne działania prawne zmierzające do zawieszenia postępowania egzekucyjnego oraz do uchylenia zajęć, dodano w informacji.

W związku z trudną sytuacją finansową Ursus jest w trakcie przyspieszonego postępowania układowego. Będący jego częścią plan restrukturyzacyjny zakłada sprzedaż aktywów, zwiększenie przychodów z działalności, zwiększenie marży oraz optymalizację kosztów. W ramach podjętych działań z końcem grudnia Ursus zawarł z PG Energy Capital Management warunkową umowę sprzedaży wszystkich posiadanych akcji spółki zależnej Ursus Bus. Losy tej transakcji mają się wyjaśnić do końca marca.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA