fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Spółka z NewConnect uruchomi giełdę krypto walut

Bloomberg
Erne Ventures, fundusz kapitałowy notowany od dziesięciu lat na NewConnect, ogłosił przejęcie publicznej spółki Revitum. Fundusz zamierza zmienić jej strategię i uruchomić legalną giełdę kryptowalut.

Erne Ventures, który wprowadził na rynek publiczny 10 spółek, w ostatnich latach inwestował głównie w projekty z branży gier. Wychodząc naprzeciw najnowszym trendom w finansowaniu startupów, fundusz uwagę zwraca teraz na projekty opartych o blockchain, również w ramach ICO (Initial Coin Offering). W Erne tłumaczą, że wadą wielu emisji cyfrowych walut jest brak pełnej informacji o twórcach projektów czy też niewystarczająca dokumentacja pozwalająca w pełni ocenić ryzyko inwestycyjne. Większość ICO jest też często jedynie pomysłami w bardzo wczesnej fazie rozwoju. Z tego powodu fundusz skoncentruje się na tzw. reverse ICO, czyli na projektach spółek posiadających już gotowy produkt lub usługę.

- Obecnie mamy już zbudowaną grupę partnerów z prawie wszystkich kontynentów, którzy na zasadzie doradztwa lub bardzo bliskiej współpracy są gotowi uczestniczyć w realizowanych projektach. Zebrane kompetencje obejmują opracowanie ekonomiki tokenów i zasadności użycia technologii blockchain, doradztwo prawne, konsultacje marketingowe i PR, realizację kampanii reklamowych wraz z tworzeniem społeczności wokół produktu, a także programy lojalnościowe, dotarcie do inwestorów, jak również obsługę samej emisji walut cyfrowych - wyliczają w Erne Ventures.

Fundusz zapowiedziana nie tylko zmianę działalności Revitum, ale i poszerzenie strategii innej notowanej spółki z grupy Erne, czyli Telehorse. Zarząd tej firmy ogłosił w zeszłym tygodniu rozszerzenie zakresu działalności na rynku gier komputerowych poprzez uruchomienie społecznościowej platformy dystrybucyjnej o międzynarodowym zasięgu. Telehorse będzie finansować marketing oraz dystrybuować wybrane przez społeczność gry, bazując na technologii blockchain. Platforma będzie rozwijana w ramach spółki celowej, która planuje pozyskanie środków poprzez przeprowadzenie emisji ICO.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA