fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Bettman: Dzięki pandemii przemysł uzbraja się w technologie

W przypadku przemysłu pandemia i lockdown okazały się katalizatorem tych zmian, które były w blokach startowych – mówi w programie „Rzecz o biznesie” Dominika Bettman, prezeska Siemens Polska.

– To kwestie digitalizacji procesów produkcyjnych, digitalizacji relacji pomiędzy ogniwami w łańcuchu wartości. Niesamowita jest w tej chwili dynamika wdrażania takich rozwiązań jak przemysłowy internet rzeczy, zdalna obsługa maszyn, zaawansowanych technologii dotyczących baz danych i analityki danych. Pandemia sprawiła, że ich stosowanie stało się tak naprawdę wymogiem – twierdzi Bettman. – W tej chwili nie da się wykonywać pracy w warunkach ograniczeń związanych z pandemią bez tych rozwiązań, sektor przemysłowy ma tutaj ogromne pole do popisu – zauważa.

Szefowa Siemens Polska zauważa jednak, że mimo rocznej już walki z koronawirusem potężnym wyzwaniem może być obecna, trzecia fala pandemii w Polsce. - Już dziś obserwujemy, że wielu pracowników choruje, są zakłady przemysłowe, w których nawet 50 procent zasobów ludzkich jest wyłączonych z powodu pandemii – mówi.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA