fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Spółki Skarbu Państwa zaangażują się w budowę szpitali

AFP
Sześć spółek utworzy szpitale tymczasowe. Chodzi m.in. o PKN Orlen, PKO BP, Lotos, KGHM i Tauron.

O pierwszych pracach w tym kierunku poinformował już Orlen. – Jako firma odpowiedzialna społecznie i największy pracodawca w regionie, (Orlen – red.) zaangażuje się w przygotowanie szpitala tymczasowego w Płocku. Podobny obiekt powstanie również w Ostrołęce, przy wsparciu Energi – stwierdzono w oświadczeniu firmy.

– Teraz naszym obowiązkiem jest aktywne włączenie się w walkę z drugą falą pandemii. Dlatego podjęliśmy się zorganizowania tymczasowych szpitali w Płocku i Ostrołęce – podkreślił z kolei Daniel Obajtek, prezes Orlenu.

Kolejne dwa szpitale powstaną na terenie Małopolski. Ich budowę ma wesprzeć PKO BP. – Z pełnym zaangażowaniem i we współpracy z wojewodą będziemy organizować tworzenie dwóch szpitali tymczasowych w Małopolsce i zrealizujemy te zadania najlepiej, jak potrafimy – poinformowało centrum prasowe banku.

– Pracujemy nad uruchomieniem dwóch szpitali polowych. Lokalizacje wskażemy po uzgodnieniu ze Śląskim Urzędem Wojewódzkim oraz Ministerstwem Aktywów Państwowych – to z kolei odpowiedź Węglokoksu opublikowana na Twitterze.

Podjęcie podobnych działań zadeklarował na Twitterze prezes Tauronu Wojciech Ignacok. – We współpracy z rządem wybudujemy dwa szpitale w woj. Małopolskim. To ważny obszar dla Taurona, a mieszkańcom regionu chcemy pomóc w walce z koronawirusem. Włączymy się w walkę z drugą falą – stwierdził prezes.

Zdaniem szefa KPRM Michała Dworczyka, to spółki w porozumieniu z wojewodami będą podejmowały decyzję o lokalizacji szpitali. Wraz z decyzjami firmy otrzymają również wsparcie merytoryczne, formalno-prawne oraz specjalny podręcznik, w którym znajdują się instrukcje dotyczące budowy szpitala tymczasowego. Materiał powstał podczas budowy szpitala na Stadionie Narodowym. Każda ze spółek podpisze oddzielne umowy dotyczące inwestycji z Ministerstwem Aktywów Państwowych, jednak w tym momencie nie podano żadnych kwot.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA