fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Tesla traci przez Muska tweety

Bloomberg
Ekscentryczny miliarder znowu zaszokował inwestorów. Elon Musk zatweetował, że wedle jego oceny akcje Tesli są zbyt drogie. Długo nie musiał czekać na reakcję rynku. Wartość Tesli spadła o 14 mld dol.

Stopniał również osobisty majątek Muska - o 3 mld dol - jak wynika z informacji BBC.

Akcje Tesli są zbyt drogie - poinformował na Twitterze Elon Musk. W innym napisał, że jego dziewczyna jest zła na niego. Poinformował także, że zamierza sprzedać prawie cały swój fizyczny dobytek, nie będę miał domu - oświadczył.

W sierpniu 2018 r. ten miliarder zaskoczył inwestorów pisząc na Twitterze, że chce ściągnąć Teslę z giełdy i wykupić jej akcje płacąc za każdą z nich 420 USD. Szybko okazało się, że nie miał finansowania, by spełnić tę obietnicę. Za swoją niefrasobliwość musiał zapłacić 20 mln dol. kary, a prawnicy mieli czuwać nad tym co założyciel Tesli wypisuje na temat firmy na twitterze.

W piątek dziennikarze New York Times zapytali Muska czy nie żartował pisząc o przewartościowanych akcjach Tesli i czy post został zweryfikowany przez  prawników. Miliarder odpowiedział, że "nie".

Czytaj także: Najwięksi ekscentrycy Doliny Krzemowej

- W naszej ocenie Elon jest Elonem, z pewnością dostarcza bólu głowy swoim inwestorom , a jego tweet pozostaje kwestią gorącego przycisku - skomentował analityk Daniel Ives z Wedbush Securities.

Akcje Tesli zanurkowały w piątek po tweecie Muska o 10 proc. i na zakończenie za jeden walor inwestorzy płacili 701.32 dol.. Wcześniej podczas piątkowej sesji płacono 772.77 dol..

Akcje koncernu zyskały w czasie ostatnich 12 miesięcy 200 proc., a  34 proc. w czasie ostatniego kwartału. To kontrastuje z zachowaniem  S&P 500, który w czasie 12 miesięcy spadł o 3 proc., a w czasie ostatnich trzech miesięcy zyskał 12 proc.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA