fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Neckermann w Warszawie podejrzany o oszustwa. Jest śledztwo

AFP
Prokuratura wszczęła śledztwo ws. oddziału Neckermanna w Warszawie. Pracownicy firmy są podejrzani o wprowadzanie klientów w błąd, poprzez zapewnianie ich o realizacji podróży zgodnie z planem - podaje Onet.

Jak dowiedział się Onet, zawiadomienie złożył do prokuratury jeden z warszawskich adwokatów. Oskarża on przedstawicieli upadłego biura Neckermann w Warszawie o wprowadzanie klientów w błąd w wydanym 23 września w imieniu spółki komunikacie. Pracownicy mieli w nim przekonywać osoby, które w dniach 23-25 września zawarły z biurem umowy, o tym, że ich wyjazdy zostaną zrealizowane zgodnie z planem. 

Czytaj także:  Neckermann zwalnia dyscyplinarnie 

Już wtedy biuro miało jednak kłopoty finansowe i dwa dni później - w środę 25 września - złożyło oświadczenie o niewypłacalności. Był to skutek upadłości firmy Thomas Cook, właściciela 100 proc. udziałów w Neckermann Polska. 

 

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Łukasz Łapczyński poinformował dziś, że postępowanie w tej sprawie zostało wszczęte 4 października. Przedstawiciele Neckermanna są podejrzani o doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem osób, które zawarły umowy z biurem podróży, poprzez wprowadzenie w błąd co do możliwości wywiązania się z umów i kontynuacji świadczenia usług. Może im grozić nawet 8 lat więzienia. 

Więcej na: Onet.pl 

Źródło: Onet.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA