fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

„Niewidzialne, niemierzalne, ale kapitalne.” – Open Eyes on Tour o aktywach niematerialnych firm

mat. prasowe OEE
Open Eyes Economy on Tour – cykl wydarzeń promujących koncepcję ekonomii opartej na wartościach – już niebawem zagości w Poznaniu. 6 czerwca o godzinie 10.00 w Centrum Konferencyjnym Młyńska 12 przy ul. Młyńskiej 12 odbędzie się konferencja „Niewidzialne, niemierzalne, ale kapitalne. Aktywa niematerialne firm”, której celem jest rozwój koncepcji przedsiębiorstwa opierającego swoje działania na zaufaniu.

Aktywa niematerialne odgrywają kluczową rolę we współczesnym biznesie. Szacunkowo odpowiadają za nawet 90% wartości największych przedsiębiorstw. I choć nie da się ich w pełni kontrolować, można opierać na nich przewagę konkurencyjną. Wciąż mamy jednak problem z ich identyfikacją i wyceną, czego efektem jest niewykorzystywanie ich pełnego potencjału.

Open Eyes Economy on Tour po raz kolejny zagości w Poznaniu. To okazja, by zaprezentować innowacyjne podejście do tak ważnej, a jednocześnie kłopotliwej kwestii. Jak zarządzać własnością intelektualną oraz relacjami z zatrudnionymi i klientami? W jaki sposób zadbać o zrównoważony rozwój firmy? I dlaczego to pracownik jest podstawową jednostką aktywów niematerialnych? Zaproszeni goście postarają się odpowiedzieć na te i wiele innych pytań, prezentując nowatorskie rozwiązania. Istotnym elementem wydarzenia będzie również networking, ułatwiający przedsiębiorcom i przedstawicielom świata nauki sprawną wymianę informacji oraz zasobów.

- Tradycyjne systemy ochrony własności intelektualnej stają się kompletnie nieprzydatne i nieadekwatne. Co najwyżej większości graczy pozwalają minimalizować straty wywołane działaniem „patentowych trolli”. Działanie tych trolli to zresztą jaskrawy przykład intelektualnego pasożytnictwa – twierdzi prof. Jerzy Haunser, współtwórca ruchu Open Eyes Economy.

Organizatorzy konferencji zaprosili na nią ekonomistów, praktyków biznesu oraz przedstawicieli nauki i organizacji pozarządowych. Swoją wiedzą i doświadczeniem podzielą się m.in. Edyta Kalińska z BDO, biegły rewident, prowadzi doradztwo związane z rachunkowością i finansami; Ewa Sowińska z Polskiej Izby Biegłych Rewidentów, biegły rewident, współpracuje z przedsiębiorcami w obszarze humanizowania biznesu; dr Barbara Stepnowska, MBA Politechniki Gdańskiej, współtwórczyni programu Innovation Hub for Humanities; dr Bartłomiej Biga z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, prawnik i ekonomista, zajmujący się aktywami niematerialnymi, Wojtek Ławniczak, doradca specjalizujący się w rozwoju czy prof. Jerzy Haunser. Spotkanie przygotowano przede wszystkim z myślą o przedsiębiorcach zainteresowanych nowinkami branżowymi, a także naukowcach oraz samorządowcach.

Open Eyes Economy on Tour to cykl konferencji, seminariów i spotkań odbywających się w Polsce i za granicą, poświęconych idei ekonomii wartości, która opiera się m.in. na zrównoważonym rozwoju i zaufaniu. Zwieńczeniem całorocznej trasy jest Open Eyes Economy Summit – kongres odbywający się od kilku lat w Krakowie. Jego czwarta edycja odbędzie się 19–20 listopada 2019.

Konferencja: „Niewidzialne, niemierzalne, ale kapitalne. Aktywa niematerialne firm.”
ul. Młyńska 12, Centrum Konferencyjne Młyńska 12 w Poznaniu, godz. 10.00

Wstęp wolny po wcześniejszej rejestracji na: https://oees.pl/poznan0606.

Projekt „Małopolska Open Eyes Economy Hub – promocja zagraniczna małopolskich FIRM-IDEI”, w ramach którego odbywa się konferencja, jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Źródło: mat. prasowe
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA