fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Katarczycy wchodzą w brytyjską piłkę nożną. Chcą kupić Leeds United

Wikimedia Commons
Katarska grupa, wspierana przez państwo, Qatar Sports Investments (QSI) od kilku miesięcy prowadzi rozmowy na temat zakupu klubu piłkarskiego Leeds United – donosi „Financial Times” powołując się na trzech informatorów związanych z tymi negocjacjami.

- Qatar Sports Investments będzie wchodził w brytyjską piłkę nożną, a Leeds jest klubem, który sobie upatrzył. Katar szukał możliwości wejścia w brytyjski futbol przez ostatnie dwa lata – wyjaśnia jeden z informatorów „FT”. QSI kontroluje obecnie m.in. francuski klub Paris Saint-Germain. Leeds United został uznany przez Katarczyków za perspektywiczny klub, po tym jak był bardzo blisko do awansowania do Premier League.

Andrea Radrizzani, właściciel Leeds United, rozważał od kilku miesięcy sprzedaż przynajmniej mniejszościowych udziałów w klubie. Według nieoficjalnych informacji rozmawia on na ten temat nie tylko z Katarczykami, ale również z pięcioma innymi potencjalnymi inwestorami. Rozmowy przyspieszyły po tym, jak United Leeds nie zdołał awansować do Premier League. Brak awansu oznacza m.in., że klub nie dostanie od ligi co najmniej 170 mln funtów przysługujących za prawa do transmisji rozgrywek.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA