fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Firma Trumpa zainwestuje kolejne 150 mln funtów w Szkocji

Donald Trump podczas partii golfa na swoim polu golfowym w Turnberry w lipcu 2018 r.
Andy Buchanan / AFP
Firma Donalda Trumpa zamierza zainwestować kolejne 150 milionów funtów w jeden ze swoich szkockich ośrodków golfowych. Projekt w Balmedie niedaleko Aberdeen przewiduje budowę 500 domów, 50 domków hotelowych i centrum sportowego. Do tej pory Trump zainwestował już w tym miejscu 100 mln funtów - donosi The Guardian.

Prezydent USA jest właścicielem dwóch pól golfowych w Szkocji, a plany rozbudowy tego położonego w Balmedie koło Aberdeen były krytykowane przez niektórych mieszkańców i ekologów.

Przedsięwzięcia Trumpa związane z polami golfowymi nie radzą sobie najlepiej. The Guardian informował w październiku, że Trump musiał udzielić szkockim ośrodkom niskooprocentowanych pożyczek w wysokości 150 mln funtów, ponieważ notują one straty. Przyczyną jest spadek ich popularności wśród lokalnych golfistów dotkniętych kryzysem na rynku ropy naftowej.

Większy i bardziej znany ośrodek golfowy w Turnberry w Ayrshire, który Trump kupił w 2014 roku, również zanotował poważne straty, w tym wypadku głównie ze względu na to, że musiał być zamknięty na czas gruntownego remontu.

Trump odwiedził pole golfowe w Turnberry podczas lipcowej czterodniowej podróży do Wielkiej Brytanii. Rozegrał wtedy tam dwie partie golfa z synem Erikiem. Jego wizyta w Szkocji wywołała protesty, w których miało wziąć udział nawet 10 tys. osób.

Źródło: rp.pl na podst. The Guardian
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA