fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Sarah Jessica Parker będzie przewodniczką Airbnb

Sarah Jessica Parker (po lewej) jako Carrie Bradshaw w serialu " Seks w wielkim mieście"
www.filmweb.pl
Serwis Airbnb nagłaśnia swoje wycieczki. Jedną z nich będzie prowadzić aktorka znana z „Seksu w wielkim mieście”.

Gwiazda niezwykle niegdyś popularnego serialu „Seks w wielkim mieście” Sarah Jessica Parker została właśnie… przewodniczką turystyczną. W ramach współpracy z serwisem Airbnb, który od jakiegoś już czasu oferuje nie tylko pośrednictwo noclegowe, ale także wycieczki po mieście Sarah Jessica Parker oprowadzi turystów po swoim mieście – Nowym Jorku.

Program wycieczki można uznać za zbieżny z życiem bohaterki serialu, którego gwiazdą była Parker. Goście aktorki będą mogli – zrobić z nią zakupy w dziale z butami w Bloomingdale (buty sygnowane nazwiskiem aktorki wliczone są w cenę wycieczki), zjeść mrożony jogurt w Forty Carrots (razem z gwiazdą) i obejrzeć występ w New York City Ballet. A to wszystko za 400 dolarów.

Celem wycieczki, dla Airbnb i aktorki nie jest jednak zysk. Pieniądze z tej imprezy pójdą bowiem na konto New York City Ballet. Sarah Jessica Parker zasiada w zarządzie tej instytucji. Wycieczka z gwiazdą „Seksu w wielkim mieście” nie jest jedyną wycieczką charytatywną oferowaną przez Airbnb w Nowym Jorku – młody aktor Ansel Elgort będzie prowadził wycieczkę, z której dochód przeznaczony jest na pomoc ofiarom huraganów.

Z komercyjnej oferty wycieczek, czy jak woli to zwać Airbnb „atrakcji”, można skorzystać w wielu miejscach świata (w Polsce jeszcze nie). Chętni mogą zwiedzić lokalne winiarnie w Kalifornii czy popróbować lokalnych smaków z miejscowym szefem kuchni w Lizbonie albo wiele innych miejsc.

Lokale z Airbnb pod lupą sanepidu

Airbnb, którego popularność nie ulega wątpliwości, ma ostatnio sporo problemów. Wiele europejskich miast zaczyna mieć dosyć zarówno turystów, jak i osób zawodowo wynajmujących mieszkania za pośrednictwem serwisu.

UE wprowadzi podatek od przychodu? Polska, Francja i Niemcy pod rękę

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA