fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Warren Buffett znów zaprasza na lunch

Bloomberg
Znany inwestor Warren Buffett jak co roku organizuje aukcję, której obiektem jest możliwość zjedzenia lunchu w jego towarzystwie. Chętnych nie brakuje.

Aukcja rozpoczęła się w niedzielę wieczorem na platformie eBay i potrwa do piątku. Uzyskane z niej pieniądze zostaną przekazane na rzecz fundacji charytatywnej Glide, pomagającej ubogim i bezdomnym w San Francisco. To już 17 edycja lunchu z prezesem Berkshire Hathaway. Przez ten czas miliarder zebrał dla fundacji niemal 24 mln dol. W zeszłym roku kwota była rekordowa – anonimowy zwycięzca aukcji zapłacił ponad 3,4 mln dol. Ten sam rekord został osiągnięty w 2012 r.

 

Nikogo nie dziwi, że chętnych na lunch z Buffettem nie brakuje i tym razem. Spotkanie odbędzie się jak zwykle w restauracji Smith & Wollensky w Nowym Jorku, specjalizującej się w stekach. Szczęśliwy zwycięzca będzie mógł zabrać ze sobą siedem osób towarzyszących. W poniedziałek o godz. 9.00 najwyższa oferta sięgnęła nieco ponad 1 mln dol.

Buffett zaangażował się w akcje charytatywne dla fundacji Glide wraz ze swoją pierwszą żoną, Susie. Kobieta zmarła w 2004 r., jednak słynny inwestor i filantrop wciąż kontynuuje współpracę z fundacją.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA