fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

UberEats dowiezie klientom zamówienia z McDonalda

Flickr/David Schott
Szef McDonalds w Polsce zapowiada uruchomienie w czerwcu dostaw posiłków do biur i domów. Firmy podpisały globalną umowę o współpracy.

Adam Pieńkowski, prezes McDonalda, zapowiedział uruchomienie dostaw posiłków za pomocą usługi UberEats. W ten sposób globalna sieć restauracji fastoodowych uczci 25 lat działalności w Polsce.

 

Szczegóły ani termin rozpoczęcia dostaw nie są jeszcze znane, ale samo nawiązanie rozpoczęcie współpracy potwierdza także Uber. – W ramach globalnej umowy zawartej pomiędzy McDonald's a Uberem będziemy testować możliwość dostawy także w Warszawie. Szczegóły współpracy na polskim rynku zostaną podane później – mówi Rzeczpospolitej Magda Szulc z biura prasowego Ubera.

Gdy w kwietniu tego roku pojawiały się zapowiedzi, że McDonald's rozpocznie dostarczanie zamówień prosto do domów klientów – początkowo była mowa o rynkach europejskich i północnoamerykańskich, ale nie o Polsce. W Polsce z usług UberEats można skorzystać jedynie w Warszawie.

McDonald współpracuje od już z UberEats w Stanach Zjednoczonych, gdzie w czerwcu kurierzy dowozili frytki i hamburgery w ponad 2000 lokalizacjach. Steve Easterbrook, prezes całej sieci, zapowiedział rozszerzenie jej do 3500 jeszcze tego samego miesiąca.

Pierwsze restauracja McDonald’s pojawiła się na skrzyżowaniu ulicy Świętokrzyskiej i Marszałkowskiej w Warszawie. Dziś ta restauracja już nie istnieje, ale sieć restauracji z charakterystycznym żółtym logo rozrosła się nad Wisłą 379 placówek, z czego większość działa na zasadzie franczyzy.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA