fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

AGH i UW organizują wspólną konferencję GAUS dla studentów geologii

Konferencja GAUS będzie miała miejsce w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach
www.facebook.com/konferencjaGAUS
W marcu odbędzie się pierwsza edycja konferencji naukowej GAUS, która ma za zadanie rozwinąć umiejętności i zintegrować studentów dwóch największych wydziałów geologicznych w Polsce.

W dniach 17-19 marca 2017 roku w Europejskim Centrum Edukacji w Chęcinach odbędzie się premierowa edycja konferencji naukowej GAUS (Geologia-AGH-UW-Studenci) tworzonej przy współpracy studentów Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Jej celem jest rozwinięcie umiejętności, a także zintegrowanie uczniów tych dwóch uczelni, by mogli wymienić się swoimi doświadczeniami w zakresie szeroko rozumianych nauk o Ziemi.

W trakcie konferencji studenci będą mogli wykazać się swoimi wynikami badań naukowych, nabyć odpowiednie umiejętności z zakresu nauk geologicznych poprzez wykorzystanie nowoczesnych laboratoriów ECEG oraz spotkać się z przedstawicielami firm na specjalnie przygotowanych wykładach i warsztatach, na których zostanie przedstawiona tematyka nowoczesnego budownictwa. Zostaną również poruszone zagadnienia związane z poszukiwaniem i eksploatacją węglowodorów. Jednym z nich będzie temat "Interpretacja sejsmiki 3D w poszukiwaniu węglowodorów”.

Wydarzenie to będzie miało charakter trzydniowy. Pierwszego dnia zaproszone firmy zaprezentują przygotowane wykłady oraz warsztaty. Wśród przedsiębiorstw, które dołączyły do konferencji, znalazły się: BIOALT, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, Państwowy Instytut Geologiczny, PGNiG z programem Geotalent, SEGI-AT, SKANSKA, SOLETANCHE, TPI. Drugiego dnia młodzi naukowcy będą mieli możliwość skorzystać z laboratoriów ECEGu oraz zapoznać się ze specjalistycznych sprzętem udostępnionym przez niektóre z firm. Podczas ostatniego dnia studenci zaprezentują wyniki swoich badań naukowych podczas sesji referatowej oraz posterowej. Obydwie sesje zostaną ocenione przez jury złożone ze specjalistów z różnych dziedzin geologii oraz geofizyki.

Głównymi organizatorami tego wydarzenia są Wydziałowa Rada Samorządu Studentów z Wydziału Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska AGH oraz Samorząd Studentów Wydziału Geologii UW.

 

Rzeczpospolita została patronem medialnym tego wydarzenia.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA