fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Bezpieczeństwo

Luzowanie obostrzeń od 8 maja 2021 r. - co się zmieni

Luzowanie obostrzeń
Luzowanie obostrzeń od 8 maja 2021 r.
AdobeStock
W czwartek w Dzienniku Ustaw pojawiło się rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Rozporządzenie określa nowe zasady oraz luzowanie pewnych obostrzeń wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa. Nowe przepisy zaczną obowiązywać od 8 maja.

Poniżej przedstawiamy najważniejsze zmiany:

Hotele

Od 8 maja dla gości udostępnionych może być nie więcej niż 50 proc. pokoi znajdujących się w danym obiekcie hotelowym, natomiast do dnia 14 maja 2021 r. prowadzenie działalności, o której mowa w ust. 13, na terenie prowadzenia usług hotelar- skich, jest dopuszczalne wyłącznie dla gości, których pobyt wynosi co najmniej jedną dobę hotelową, pod warunkiem dostarczania posiłków lub napojów gościom do pokoju hotelowego.

Restauracje

Obiekty gastronomiczne będą mogły wznowić działalność stacjonarną od 15 maja, ale tylko w ogródkach gastronomicznych.

Od 29 maja do 5 czerwca prowadzenie działalności stacjonarnej będzie możliwe, pod warunkiem, że klienci będą zajmowali co drugi stolik i odległość między stolikami będzie wynosiła co najmniej 1,5 metra.

Maseczki

Od dnia 15 maja 2021 r. do dnia 5 czerwca 2021 r. nakaz noszenia maseczek nie będzie dotyczył miejsc na otwartym powietrzu.

Pozostanie natomiast nakaz noszenia maseczki m.in. w środkach publicznego, obiektach handlowych i usługowych, na terenie cmentarzy, w samolotach.

Kina i teatry

Również od 15 maja wznowią działalność na świeżym powietrzu kina i teatry, pod warunkiem udostępnienia widzom co drugiego miejsca na widowni, z tym że nie więcej niż 50 proc. liczby miejsc, a w przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni – przy zachowaniu odległości 1,5 m pomiędzy widzami. Od 29 maja do 5 czerwca kina i teatry będą mogły wznowić działalność w pomieszczeniach, pod warunkiem udostępnienia widzom nie więcej niż 50 procent liczby miejsc.

Imprezy okolicznościowe

Od 8 do 28 maja będzie możliwe organizowanie imprez i spotkań do 25 osób, które odbywają się na otwartym powietrzu albo w lokalu lub budynku wskazanym jako adres miejsca zamieszkania lub pobytu osoby, która organizuje imprezę lub spotkanie.

Od 29 maja do 5 czerwca możliwe będzie organizowanie imprez i spotkań do 50 osób, które odbywają się na otwartym powietrzu albo w lokalu lub w wydzielonej strefie gastronomicznej sali sprzedaży.

Zgodnie z zapisem rozporządzenia, do limitu osób biorących udział w przyjęciu, nie zalicza się zaszczepionych przeciwko COVID-19.

Siłownie

29 maja zostaną otwarte siłownie, kluby fitness, solaria, jednak obowiązywał będzie limit 1 osoby na 15 metrów kwadratowych.

Zamknięte pozostaną kluby nocne i dyskoteki.

Całe rozporządzenie możesz przeczytać TUTAJ

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA