fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

Pekao przejął Tpay

Pekao
Fotorzepa, Andrzej Bogacz
Wczoraj bank formalnie przejął operatora płatności i liczy, że pomoże mu to stworzyć kompleksowy system usług płatniczo-finansowych.

Przedwstępna umowa przejęcia 38,3 proc. akcji Tpay została podpisana jeszcze w grudniu, zaś kilka dni temu Komisja Nadzoru Finansowego dała zgodę na nabycie mniejszościowego pakietu akcji Krajowego Integratora Płatności, operatora Tpay.com. Ostatniego dnia marca strony sfinalizowały transakcję. Obie instytucje liczą, że połączenie doświadczenia i usług przez nie oferowanych zaowocuje udostępnieniem narzędzi i produktów potrzebnych do rozwoju biznesu online.

– Bank Pekao wraz z przedstawieniem nowej strategii na lata 2021-24 rozpoczyna kolejny etap wzrostu, który będzie determinować działalność banku. Chcemy umocnić swoją obecność na rynku e-commerce, dlatego udostępnimy płatności odroczone oraz uruchomimy ofertę pożyczek gotówkowych dla klientów realizujących zakupy online. Zaoferujemy też usługi dla e-sklepów i platform online, umożliwiające sprzedaż na raty. Wraz z operatorem systemu Tpay wdrożymy bramkę płatniczą dla klientów e-commerce – mówi Leszek Skiba, prezes Banku Pekao. Dodaje, że strategiczne partnerstwo Pekao i Tpay jest pierwszą współpracą tego typu w historii polskiego rynku.

– Nawiązana bezprecedensowa na polskim rynku współpraca to połączenie doświadczenia i wiedzy banku, który jest częścią największej grupy finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej, z doświadczeniem w obszarze e-commerce jednego z wiodących fintechów w Polsce. Bardzo mnie cieszy, że zapewnimy klientom długoterminowe wsparcie stabilnego i zaufanego partnera. Dzięki tej współpracy wprowadzimy kolejne zaawansowane i kompleksowe rozwiązania płatnicze. Zapewnią usługi w obszarze akceptacji płatności i wyjdą naprzeciw potrzebom partnerów biznesowych oraz klientów końcowych – dodaje Paweł Działak, prezes i współzałożyciel Tpay.

Plan Tpay i Pekao obejmuje udostępnienie w jednym miejscu narzędzia analitycznego i produktów pomocnych w rozwoju e-biznesu. Dzięki partnerstwu przedsiębiorcy otrzymają dostęp do bramki płatniczej online, a także panel analityczny zbierający dane dotyczące transakcji online i offline (płatności kartą). Sprzedawcy działający cyfrowo zyskają więc czas na rozwój swoich biznesów, co jest niezwykle cenne w dobie tak szybkiego rozwoju branży.

Działalność Pekao w obszarze e-commerce będzie obejmować także cross-selling usług acquiringu (akceptowania płatności kartami bankowymi) w zakresie terminali płatniczych oraz ofertę płatności odroczonych i pożyczek gotówkowych dla klientów indywidualnych realizujących płatności online. Natomiast dotychczasowi i nowi klienci Tpay otrzymają ofertę usług bankowych.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA