fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

Prezes banku Santander w Portugalii ofiarą koronawirusa

Bloomberg
Drugą ofiarą Covid-19 w Portugalii jest António Vieira Monteiro, prezes miejscowego oddziału Santandera. Ostatnio wrócił z wakacji z Włoch.

Prezes zarządu banku Santander w Portugalii António Vieira Monteiro zmarł w środę na zakażenie koronawiursem. O śmierci Vieiry Monteiro pierwszy poinformował portugalski serwis Expresso.pt. Prezes portugalskiego Santandera zmarł niedługo przed swoimi 74 urodzinami.

António Vieira Monteiro był od początku marca w kwarantannie po powrocie z wakacji w północnych Włoszech. Po stwierdzeniu objawów został przyjęty do jednego ze szpitali, gdzie przez tydzień był na intensywnej terapii. Zmarł po przeniesieniu go do innego szpitala.

António Vieira Monteiro pełnił funkcję dyrektora generalnego Santander Totta od 2012 do 2018 roku. Potem przekazał stanowisko obecnemu dyrektorowi Pedro Castro e Almeida, a sam pełnił funkcję prezesa zarządu.

- Vieira Monteiro był głębokim ekspertem w sektorze bankowym, w którym pracował przez cały czas kilkadziesiąt lat temu, przyczyniając się w bardzo istotny sposób do tego, czym jest dziś Santander w Portugalii: wiodący bank, silny i o ogromnej zdolności do przyczyniania się do rozwoju kraju - powiedział Pedro Castro e Almeida, dyrektor generalny Santander, w oświadczeniu cytowanym przez serwis Negócios.

W Portugalii stwierdzono dotychczas 642 przypadki zakażeń koronawirusem. W ciągu ostatniej doby przybyło 194 potwierdzonych chorych.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA