fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

Zmiany w zarządzie ING Banku Śląskiego

Michał Bolesławski
materiały prasowe
Michał Bolesławski złożył rezygnację z funkcji wiceprezesa ze skutkiem na 31 grudnia tego roku. Obejmie nowe stanowisko w krajach Beneluksu.

Michał Bolesławski obejmie stanowisko szefa business banking w Grupie ING i będzie odpowiadał za te obszar w Holandii, Belgii i Luksemburgu. Do tej pory na stanowisku wiceprezesa ING Banku Śląskiego nadzorował pion klientów biznesowych oraz spółki: ING Commercial Finance, ING Lease Polska, ING Usługi dla Biznesu. Jest też przewodniczącym Rady Fundacji Sztuki Polskiej ING. Związany jest z sektorem bankowym od początku swojej kariery zawodowej. Pracę w ING rozpoczął w 2000 r. W 2006 r. objął stanowisko dyrektora banku kierującego pionem klientów biznesowych, a od 2008 r. jest wiceprezesem banku nadzorującym ten obszar. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej oraz Uniwersytetu Harvarda. Studiował również na Kennedy School of Government oraz ESADE - Escuela Superior de Administracion y Direccion de Empresas.

- Chciałbym podziękować Michałowi Bolesławskiemu za jego pracę oraz wkład wniesiony w osiągnięcia i rozwój banku. Od 14 lat z powodzeniem kieruje pionem klientów biznesowych – początkowo jako dyrektor, a następnie od 2008 roku, jako wiceprezes. O skali wyzwań i osiągniętych sukcesów w czasie jego kadencji w zarządzie może świadczyć sześciokrotny wzrost liczby średnich i dużych firm obsługiwanych przez bank oraz blisko sześciokrotny wzrost finansowania tych podmiotów - mówi Brunon Bartkiewicz, prezes ING Banku Śląskiego. 

Dodaje, że nadzorem Bolesławskiego dokonała się transformacja cyfrowa bankowości dla firm. - Jego podejście do biznesu zaowocowało wieloma innowacjami – wraz z zespołem wdrożył system bankowości elektronicznej, jest twórcą Aleo, ING Księgowość, podjął decyzję o inwestycji w Twisto oferującej odroczone płatności. Jestem przekonany, że Michał dzięki posiadanej wiedzy i doświadczeniu wspomoże obszar Business Banking, czyli małych, średnich i dużych firm, w osiąganiu kolejnych poziomów rozwoju, wprowadzając cyfryzację i innowacyjność na jeszcze szerszą, globalną skalę - podsumowuje Bartkiewicz.

System bankowości elektronicznej ING Business został dwukrotnie uznany przez magazyn Global Finance jako Best Mobile Banking App w regionie CEE oraz najlepszy na świecie system bankowości internetowej dla firm w konkursie Best Digital Banks. Dzięki tym osiągnięciom Finalta ogłosiła ING Bank Śląski najlepszym bankiem korporacyjnym.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA