fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

Getin Holding chce sprzedać ukraiński Idea Bank

Fotorzepa, Marta Bogacz
Kontrolowany przez Leszka Czarneckiego finansowy holding planuje sprzedaż banku i spółki windykacyjnej na Ukrainie.

Getin Holding dzisiaj podpisał z funduszem private equity list intencyjny, w którym inwestor wyraził zamiar dokonania potencjalnego odkupienia od Getinu wszystkich akcji Idea Banku Ukraina i New Finance Service. 

Zgodnie z listem intencyjnym fundusz przystąpi do trwającego 6 tygodni badania due diligence obu spółek, a po jego pozytywnym wyniku do uzgodnienia warunków rozważanej transakcji, w tym wielkości pakietu akcji i udziałów potencjalnej transakcji. Holding wyraził zgodę na przyznanie funduszowi wyłączności na negocjacje dotyczące sprzedaży spółek do 1 stycznia przyszłego roku. Zgodnie z harmonogramem ustalonym przez strony listu, termin zamknięcia rozważanej transakcji został ustalony na I kwartał 2020 r. Getin Holding zaznacza, że list intencyjny nie stanowi zobowiązania stron do zawarcia umów sprzedaży akcji i udziałów spółek.

Ukraińska działalność Getin Holdingu przyniosła w I półroczu 44,5 mln zł zysku netto, o 60 proc. więcej niż rok wcześniej. Aktywa na koniec czerwca wyniosły 735 mln zł, czyli urosły o 24 proc. Kapitał to 107 mln zł.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA