fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Afera taśmowa

Ujawniono nowe nagranie. "Żeby 'Arab' mógł latać za pieniądze BOR"

Tomasz Arabski był szefem KPRM w latach 2007-2013
Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Portal TVP Info publikuje zapis kolejnej rozmowy zarejestrowanej nielegalnie w restauracji "Sowa i Przyjaciele". Tak jak w przypadku taśmy opublikowanej przez ten sam portal w czwartek bohaterem nagrania jest Sławomir Nowak - w tamtym czasie minister transportu.

W czasie opublikowanej w sobotę rozmowy Nowak mówi o tym, że kilku ministrów otrzymało w 2009 roku ochronę BOR po to, aby Tomasz Arabski, ówczesny szef KPRM, mógł latać za pieniądze z budżetu BOR do Gdańska.

- No tak, bo robili taką atmosferę, że chcą nas wszystkich zabić, że tutaj naruszyli straszne ten… jeden czysty pic. Tylko nikomu tego nie mówcie, kto wam zdradził… tylko dlatego żeby „Arab” mógł latać za pieniądze BOR-u do Gdańska, bo „Arab” wtedy też dostał ochronę - mówi Nowak.

Nowak wyjaśnia następnie, że Arabski nie był posłem, więc Sejm nie płacił mu za przeloty. - „Arab” jeden biedny, musiał jeździć samochodem itd. A żeby nie narażać kancelarii na koszty, głupie zresztą, to wymyślili, że BOR będzie. Dostanie BOR, a żeby on nie jeden dostał BOR, to musi być szerzej - dodał.

TVP Info przypomina, że w 2009 r. ówczesny rzecznik rządu Paweł Graś uzasadniał przyznanie ochrony BOR Arabskiemu tym, że ten będzie zajmował się ustawą hazardową, co może go narażać na zagrożenie.

Źródło: TVP Info
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA