- Odkąd ogłoszono środki izolacyjne, wiele starszych osób (lekarzy - red.) przeszło na emeryturę. Dziś jest już szczepionka, apelujemy do pracowników służby zdrowia, którzy przeszli na emeryturę i proponujemy powrót – powiedział minister zdrowia Michaił Muraszko, cytowany przez agencję Interfax.

Ministerstwo Zdrowia i Rospotrebnadzor od września odnotowują znaczny wzrost zachorowalności na COVID-19. W większości regionów sytuacja jest już bardzo ciężka - oddziały zakaźne są przepełnione a władze zaczynają wprowadzać nowe obostrzenia. Według Ministerstwa Zdrowia obecny wzrost zachorowalności charakteryzuje się „szybkim wzrostem liczby zachorowań, a także dużą liczbą pacjentów, u których rozwija się rzeczywiście piorunujący przebieg zakażenia koronawirusem – dosłownie w ciągu dwóch do trzech dni”.

Szefowa Rospotrebnadzoru Anna Popowa poinformowała 12 października, że fala koronawirusa przechodzi przez 77 regionów Rosji (na łącznie 85 podmiotów federalnych), a wzrostowi zachorowalności na COVID-19 towarzyszy równie szybko postępująca epidemia grypy.

W ciągu ostatniej doby w Rosji wykryto zarówno rekordowo wysoką liczbę zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2, jak i rekordową liczbę zgonów chorych na COVID-19.

Czytaj więcej

Największa liczba zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 wykrywana jest w Moskwie
Rosja: Najgorsza doba od początku epidemii koronawirusa