Ambasador Danny Danon poinformował Zgromadzenie Ogólne ONZ o planach przedstawienia rezolucji, która ma być poświęcona "zapomnianym żydowskim uchodźcom".

- Nie słyszeliśmy, aby międzynarodowa społeczność wypowiadała się na ich temat, gdy mówiła o uchodźcach, być może dlatego, że nie służy to palestyńskiej narracji - podkreślił Danon oskarżając międzynarodową społeczność o stosowanie "jednostronnej perspektywy" w kwestii uchodźców i innych aspektów konfliktu między Żydami a Palestyńczykami.

Nie jest jasne, co znajdzie się w rezolucji, oprócz tego, że "uzna ona krzywdy" wyrządzone Żydom i "zadośćuczyni niesprawiedliwościom, których doświadczyli".

Z kolei ambasador Palestyny przy ONZ podtrzymał prośby o pomoc humanitarną dla palestyńskich uchodźców i zapewnił, że rezolucje Zgromadzenia Ogólnego ONZ ws. konfliktu izraelsko-palestyńskiego "nie są równoznaczne z uprzedzeniami wobec Izraela".

Danon oszacował, że ok. 850 tys. Żydów musiało uciekać z Iraku, Egiptu, Maroka i Iranu, a także wielu innych krajów w XX wieku, po tym jak doświadczyli tam przemocy i prześladowań. Wielu z nich wyjechało do Izraela.