Nie bez powodu. Pracownicy Politechniki Warszawskiej na wystawie w gmachu Wydziału Mechatroniki wyjaśnią tajniki zjawiska, bez którego nie byłoby życia na Ziemi.
Określenie fotonika niewiele nam mówi. Ta dziedzina wiedzy skupiająca dokonania optyki, elektroniki i informatyki towarzyszy nam w codziennym życiu. Dlatego tych, którzy choć raz zapalając nocną lampkę czy świecę, zadali sobie pytanie „jak to działa?”, z pewnością zainteresuje ekspozycja „Fascynacja światłem”.
Pod okiem przewodnika tłumaczącego zjawiska optyczne i dzieci, i dorośli dowiedzą się m.in., jak powstaje tęcza, jakie znaczenie w oglądaniu telewizji mają świecące piksele i jaką rolę w odtwarzaczach DVD odgrywa laser.
Przygotowaną przez naukowców z Niemiec wystawę oglądali już widzowie w: Brukseli, Paryżu, Amsterdamie i Pradze. Teraz ekspozycja trafiła do Warszawy – to część europejskiej kampanii „Światło dla szkół”. Multimedialnej prezentacji towarzyszą interaktywne pokazy i warsztaty.
Wydział Mechatroniki Politechniki Warszawskiej, ul. św. Andrzeja Boboli 8, 14-28.11. Program i rezerwacje miejsc: www.fascynacjaswiatlem.pl