Bywalcom legendarnego klubu studenckiego czas umilać będzie jedna z najbardziej znanych stodolanych orkiestr jazzu tradycyjnego – Ragtime Jazz Band. W składzie istniejącego od 47 lat zespołu są m.in. jego założyciele – pianista Wojciech Kamiński, trębacz Władysław Dobrowolski i grający na banjo Alfred Baranowski. Drugą atrakcją będzie szwedzka Carling Family z puzonistką Gunhild Carling.
[i]Ul. Batorego 10,
tel. 022 825 60 31, godz. 19.30, bilety 10 i 5 zł. [/i]
[b]Soundcheck[/b]
Tygmont
Okazja posłuchania laureata Grand Prix festiwalu Jazz nad Odrą z saksofonistą Maciejem Kocińskim na czele.
[i]Ul. Mazowiecka 6/8, tel. 022 828 34 09, godz. 20, wstęp wolny.
—ac[/i]
[srodtytul]Teatr[/srodtytul]
[b]ARKA NOEGO. NOWY KONIEC EUROPY [/b]
TEATR WIELKI
Przez dwa dni warszawiacy mają okazję oglądać zrealizowany w Teatrze Nowym w Poznaniu autorski spektakl Janusza Wiśniewskiego, oparty na starotestamentowej przypowieści o Noem, który zabrał na swoją barkę „po parze zwierząt z każdego rodzaju”. Przedstawienie powstało w koprodukcji z The Cameri Theater of Tel Aviv, Teatro Stabile di Bologna, Hessisches Staatstheater Wiesbaden, Schauspielhaus Graz i The National Theater of Kosowo.
[i]Plac Teatralny 1, tel. 022 692 02 08, godz. 20.[/i]
[b]NIENAWIDZĘ [/b]
TEATR OCHOTY
Monodram Marcina Kwaśnego jest produkcją Teatru Praskiego, który aktor planuje otworzyć. Póki jednak trwają prace nad adaptacją sceny, „Nienawidzę” będzie pojawiać się gościnnie w Teatrze Ochoty. To oparty na tekście Marka Koterskiego monolog Adasia Miauczyńskiego znanego widzom z filmów takich jak „Dzień świra”. W sfrustrowanym, niepotrafiącym odnaleźć się w rzeczywistości inteligencie odnalazło się wielu Polaków.
[i]Ul. Reja 9, tel. 022 825 85 44, godz. 20.
—ar[/i]
[srodtytul]Sztuka[/srodtytul]
[b]Seanse robótek ręcznych [/b]
Galeria Zachęta
Dziś specjalny pokaz filmowy, towarzyszący wystawie Paula McCarthy’ego. Film jest obecnie najważniejszą dziedziną wszechstronnej twórczości tego artysty. Obraz „Heidi” powstał w 1991 r. w wyniku kooperacji z Mike’em Kelleyem.
[i]Pl. Małachowskiego 3, tel. 022 556 96 00,
godz. 18, wstęp wolny.[/i]
[b]Maria Piątek[/b]
Teatr Wytwórnia
Dziś ostatnia szansa, by zobaczyć wystawę „Warszawa – miejsce zbiórki do ewakuacji”. To doskonałe połączenie malarstwa, technik streetartowych (szablon) oraz bogatej warszawskiej symboliki, ukrytej sprytnie i na obrazach, i w ich tytułach. Takiej wizji stolicy jeszcze nie widzieliśmy.
[i]Ul. Markowska 18, tel. 022 741 23 05,
godz. 10 – 16.
—igse[/i]
[srodtytul]Dla rodziny[/srodtytul]
[b]Kopciuszek[/b]
Teatr Bajka
Bal, na którym królewicz wybiera narzeczoną, zdarza się tylko raz. Nic zatem dziwnego, że wszystkie panny chcą w nim uczestniczyć. I choć następca tronu zaprosił na tańce wszystkie młode damy, Kopciuszkowi zatańczyć z królewiczem uda się tylko dzięki dobrej wróżce. Co będzie dalej, każdy wie. Ale widzowie i tak będą trzymać kciuki, żeby dzięki zachwytowi, jaki dziewczyna wzbudza w króle- wiczu, cała historia skończyła się szczęśliwie.
[i]Ul. Marszałkowska 138, tel. 022 826 69 66, godz. 10. Od lat 4. [/i]
[b]Tajemniczy ogród[/b]
Teatr Rampa
Dom Archibalda Cravena, angielskiego arystokraty, kryje wiele tajemnic. Przekona się o tym bratanica gospodarza, kiedy przyjdzie jej zamieszkać u wuja po śmierci matki. Czy małej Mary uda się znaleźć drogę do serca posępnego, zgorzkniałego człowieka, niepotrafiącego okazać uczucia nawet własnemu synowi? Urzekającą opowieść Frances Hodgson-Burnett widzowie zobaczą w formie muzycznego przedstawienia.
[i]Ul. Kołowa 20, tel. 022 679 89 76, godz. 11. Od lat 5.[/i]
[b]Konkurs na najpiękniejszą Marzannę[/b]
KK Zastów
Chętni do wzięcia udziału w konkursie na najpiękniejszą marzannę muszą dostarczyć organizatorom zgłoszenia do środy. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się podczas XIII Wawerskiego Święta Wiosny 20 marca. Jury oceniać będzie nawiązanie do tradycji ludowych, pomysłowość i ogólne wrażenie artystyczne. Szczegóły na stronie: [link=http://www.kkzastow.com]www.kkzastow.com[/link].
[i]Ul. Lucerny 13, tel. 022 815 67 63. Od lat 5.
—tr[/i]
[srodtytul]Kulinaria[/srodtytul]
[b]Gospoda pod Kogutem[/b]
Swojsko i tanio. W menu wśród gorących przekąsek jest bigos (12 zł), kiełbasa biała opiekana
(10 zł), kaszanka wiejska z cebulą (10 zł), pierogi z kapustą i grzybami, z mięsem, ruskie (12 zł) i placki ziemniaczane (12 zł). Z dań głównych m.in. pieczeń wieprzowa (18 zł), szaszłyk wieprzowy (20 zł), kaczka pieczona (28 zł), prosię po polsku (40 zł), kotlet schabowy (19 zł), golonka (21 zł) i pstrąg (21 zł). Kelnerzy obsługują tu w sposób specyficzny – lepiej z nimi nie zadzierać. Ale jedzenie jest wyśmienite.
[i]Ul. Freta 48, tel. 022 635 82 82.[/i]
[b]Porta 13[/b] miejsce nazwa
Kuchnia francuska. Wśród zakąsek np. pasztet z gęsich wątróbek (Foie Gras) z marynowanymi w armaniaku śliwkami (25 zł) i sałatka ze świeżego szpinaku z suszonymi pomidorami i panierowanym camembertem (27 zł). Na gorąco duszona z borowikami i w białym winie grasica
(35 zł) oraz duszony z czarnym pieprzem i świeżym masłem seler naciowy (26 zł). Z dań głównych polecamy makaron gryczany z sosem truflowym, rucolą i pomidorem (38 zł) oraz królika z jabłkami, orzechami i tymiankiem (58 zł).
[i]Ul. Chmielna 13, tel. 022 505 99 99.
—m.j.-l.[/i]