Reklama

Minister rolnictwa o suszy: Żywności w Polsce nie zabraknie

- Jeżeliby się okazało, że tej żywności byłoby mniej z powodu suszy, to będzie zmniejszany eksport. Żywności na pewno nie zabraknie - mówił w Programie I Polskiego Radia minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

Aktualizacja: 27.04.2020 09:45 Publikacja: 27.04.2020 09:35

Minister rolnictwa o suszy: Żywności w Polsce nie zabraknie

Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

arb

Ardanowski mówiąc o panującej w Polsce suszy przyznał, że "sytuacja jest poważna". Dodał jednak, że Polska ma "ogromną ilość żywności, którą eksportuje" w związku z czym, gdyby żywności było mniej w wyniku suszy wówczas "będzie zmniejszany eksport". Minister wyliczał, że obecnie "mniej więcej połowa żywności z Polski jest eksportowana".

Szef resortu rolnictwa zwrócił uwagę, że to już kolejny rok z problemem suszy w Polsce. Jak dodał gdyby deszcze majowe były obfite być może skutki obecnej suszy byłyby mniejsze. - Są jakieś zapowiedzi meteorologiczne, ale niewątpliwie wszyscy patrzymy z ogromnym niepokojem w niebo, bo rzeczywiście ta sytuacja może przełożyć się również na sytuację rolników, na wielkość produkcji - przyznał.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Materiał Promocyjny
Ubezpieczenie domu szyte na miarę – co warto do niego dodać?
Wydarzenia
Zrobiłem to dla żołnierzy
Wydarzenia
RZECZo...: powiedzieli nam
Materiał Promocyjny
Garden Point – Twój klucz do wymarzonego ogrodu
Materiał Promocyjny
Bieszczady to region, który wciąż zachowuje aurę dzikości i tajemniczości
Wydarzenia
Czy Unia Europejska jest gotowa na prezydenturę Trumpa?
Materiał Promocyjny
Jak sfinansować rozwój w branży rolno-spożywczej?
Reklama
Reklama