Jak pisze "Wprost", Wawrzynowicz do restauracji "Sowa i Przyjaciele", gdzie odbywało się spotkanie, przychodzi pierwszy. Najpierw w zażyły sposób rozmawia z kelnerem Łukaszem N., który miał być zamieszany w aferę podsłuchową. Wawrzynowicz uprzedza kelnera, że jego gościem będzie wiceminister środowiska. Łukasz N. mówi biznesmenowi, że Gawłowski już był wcześniej w VIP-roomie restauracji, m.in. na spotkaniu z byłym ministrem transportu Sławomirem Nowakiem:

We właściwej rozmowie wiceministra Stanisława Gawłowskiego z Piotrem Wawrzynowiczem, opublikowanej przez tygodnik, mowa jest m.in. o tajemniczym dokumencie, który, jak wynika z fragmentu rozmowy, Wawrzynowicz przedstawia Gawłowskiemu do konsultacji, a minister ma go zdejmować z porządku obrad:

"W: Tam się wiele rzeczy po prostu nakłada na siebie. Żebyś sobie przeczytał zobaczył, a ja ci później dam tą jeszcze jak dopracują w szczegółach to...

G: Tylko szybko. Bo my dzisiaj wysłaliśmy, czy wczoraj, bo nie mogliśmy dłużej już jakoś oficjalnie, a wysłaliśmy za 30-40, dużo...

W: dobra, ok

G:... żeby na razie zdjąć z porządku, żeby doprowadzić do (...) konsultacji, a wtedy dorzucimy te różne jeszcze inne.

W: Bardzo fajny pomysł podoba mi się. Słuchaj. Proponuje zupę z owoców morza i jagnięcina.

G: Bardzo dobrze.

W: No widzisz. Bardzo dobrze. Ja mam czas. Dzisiaj się nie śpieszę. Myśmy sobie spokojnie Staś zjemy."

Tygodnik zapytał o tajemniczy dokument ministra Gawłowskiego. Odpowiedź "Wprost" dostał w sobotę. Gawłowski napisał: „Przekazany przez Pana fragment dotyczy przygotowań do konsultacji programu regionalnego PO, jakie rozpoczęliśmy w ówczesnym czasie na Pomorzu Zachodnim. Akcję rozpoczęliśmy od decyzji Rady Regionu o powołaniu Regionalnego Zespołu Programowego. Zwróciłem się do Pana Wawrzynowicza, jako byłego pracownika Biura Krajowego PO, mającego doświadczenie w prowadzeniu takich akcji, o pomoc w przygotowaniu odpowiednich materiałów".

Jak informuje "Wprost", plik dźwiękowy z tą rozmową redakcja przekazała do prokuratury.

Cały stenogram można przeczytać na stronie internetowej "Wprost".