Restauracje dla WOŚP. Zapraszają wolontariuszy na posiłek

W niedzielę 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulice polskich miast wyjdzie ok. 120 tys. wolontariuszy. W Warszawie mogą oni liczyć na darmowy posiłek.

Publikacja: 29.01.2022 20:41

W niedzielę na polskie ulice wyjdzie ok. 120 tys. wolontariuszy WOŚP. W wielu miejscach mogą liczyć

W niedzielę na polskie ulice wyjdzie ok. 120 tys. wolontariuszy WOŚP. W wielu miejscach mogą liczyć na darmową herbatę czy posiłek.

Foto: Fotorzepa, Roman Bosiacki

- Podziwiamy i doceniamy pracę wolontariuszy, dlatego postawiliśmy poczęstować ich ciepłym posiłkiem. W ten sposób chcemy dołożyć swoją cegiełkę do tego pięknego wydarzenia, jakim jest WOŚP – mówi Artur Jarczyński, właściciel restauracji, które zdecydowały się na tego rodzaju wsparcie wolontariuszy.

Już w niedzielę Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 30. Tym razem datki zbierane będą na wsparcie niezwykle diagnostyki oraz leczenia wzroku u dzieci. W ciągu 29 finałów WOŚP zebrano i wydano na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1,5 mld zł. Dzięki temu udało się kupić ponad 67 300 urządzeń dla szpitali w całej Polsce. W ub. roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała dla dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Podczas akcji zebrano wówczas  rekordowe 210 813 830 zł. W ulicznej zbiórce brało wówczas udział 75 204 wolontariuszy z 1362 sztabów, którzy pomimo pandemii i zimowej aury wyszli na ulice miast, by kwestować i zbierać pieniądze. Dla porównania podczas pierwszego finału WOŚP w 1993 roku Orkiestra zebrała 3 mln 773 tys. 443 zł na choroby serca u najmłodszych pacjentów.

Jutro na ulicę polskich miast, miasteczek i wsi wyjdzie ok. 120 tysięcy wolontariuszy w około 1 700 sztabach. Będą zbierać pieniądze do tradycyjnych tekturowych puszek, a w internecie już odbywają się setki internetowych zbiórek i aukcji na rzecz WOŚP. Zbiórki odbywają się nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie.

Wsparcie dla Orkiestry oferują też stołeczne restauracje: Der Elefant, Otto Pompieri, Podwale 25 Kompania Piwna, U Szwejka, Bazyliszek, Jeff's wesprą wolontariuszy WOŚP ciepłym posiłkiem.

- To dzięki nim, niestrudzonym, uśmiechniętym i pozytywnie nastwionym wolontariuszom, nikt obok trzymanych przez nich puszek nie przechodzi obojętnie – mówią stołeczni restauratorzy.

Stołeczne restauracje zapraszają wolontariuszy z puszkami i identyfikatorami na obiad oraz gorące napoje. Przygotują dla nich dwa dania gorące w tym jedno wegetariańskie.

Na podobne wsparcie mogą liczyć wolontariusze w całej Polsce. I tak sieć North Fish zaprasza wszystkich wolontariuszy do restauracji na ciepłą i pożywną zupę (Zupa serowa lub Zupa Grønn). We wszystkich lokalach Bobby Burger na terenie całej Polski wolontariusze po okazaniu ważnego certyfikatu dostaną ciepłą kawę za darmo, a w restauracjach KFC w całej Polsce na wolontariuszy będzie czekać darmowa kawa i herbata. Rozgrzewającą Zimową Herbatkę z goździkami, sokiem malinowy, pomarańczą i imbirem wolontariusze dostaną w restauracjach Krowarzywa w całej Polsce.

Pełną listę lokali, które wspomagają wolontariuszy posiłkiem, czy ciepłą kawą czy herbatą można znaleźć na stronie fundacji WOŚP.

Wydarzenia
Ruszył nabór zgłoszeń do XV edycji Nagrody im. Edwarda J. Wende
Wydarzenia
Przed nami 22. Bieg po Nowe Życie
Wydarzenia
#RZECZo...: Powiedzieli nam
Wydarzenia
Academic Polish Model United Nations na SGH
Wydarzenia
Czas na deputinizację