Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 07.09.2017 10:35 Publikacja: 07.09.2017 08:54
Foto: AFP
Apel do swoich sympatyków ISIS skierował poprzez kanał o nazwie "Lone Mujahid" (samotny mudżahedin) na zaszyfrowanej aplikacji Telegram, platformie popularnej wśród dżihadystów. Telegram gwarantuje większą prywatność i trudniej z niego usunąć posty lub zablokować profile niż np. na Twitterze.
ISIS wzywa, aby "samotni mudżahedini" udali się do Houston, do centrów pomocy dla osób poszkodowanych przez huragan Harvey, nie zapominając przy tym o "materiałach, zabawkach, gadżetach", które "pomogą szybko uwolnić niewiernych od ich problemów". Apel "ozdobiony" jest emotikonami przedstawiającymi symbole eksplozji, broni, pigułek i strzykawek.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
O czym dzisiaj rozmawialiśmy? Zapraszamy do obejrzenia najciekawszych fragmentów programu #RZECZo...
Wyobraź sobie ogród, który nie tylko wygląda pięknie, ale też staje się Twoją prywatną oazą spokoju. Miejsce, w...
Prezydentura Trumpa w czasie wojny w Ukrainie to dla Unii Europejskiej równanie z dwoma niewiadomymi. Pierwszy k...
Komentuje Tomasz Krzyżak z działu krajowego „Rzeczpospolitej”.
Serwis GoWork.pl to coś więcej niż tylko portal z ofertami pracy. Strona oferuje bowiem dużo szerszy zakres funk...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas